Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.07.10 19:00

Urvus tyrinėjantis V. Balkūnas apie stebuklą Tailande: nesitikėjau, kad vaikus ras gyvus

„Tai buvo tikrai stebuklas ir aš, tiesą sakant, nesitikėjau, kad juos ras gyvus“, – apie iš urvo Tailande po sudėtingos operacijos išgelbėtus vaikus sako speleologas ir fotožurnalistas Vidmantas Balkūnas. Anot jo, nardymas urvuose reikalauja ypatingo pasiruošimo – reikia praleisti 5–6 metus lankant intensyvius nardymo kursus, kad turėtum teisę juose nardyti.

Apie 4 kilometrai ir 5–6 šliaužimo urvu – tai teko atlaikyti nelaimės ištiktiems tailandiečiams. Anot V. Balkūno, nepratusiam būti tokioje aplinkoje turėtų būti baisu, nors žmonėms, kurie tyrinėja urvus, anot jo, tai yra, švelniai tariant, malonumas.

Speleologas pažymi, kad temperatūra tokiuose urvuose siekia apie 6–8 laipsnius šilumos, tad ten mirtinai nesušalsi, tačiau norint palaikyti šilumą reikia nuolat judėti.

„Šimtaprocentinė drėgmė – tiek nuo tavo prakaito ir nuo tos drėgmės – ji susikaupia drabužiuose, ir vienintelis būdas juos išdžiovinti yra būtent judėti“, – sako V. Balkūnas.

Jo teigimu, būnant urve, drumzliname vandenyje orientuotis yra išties komplikuota – geriausiu atveju, galima matyti pusę metro ar metrą į priekį, o orientuojamasi įsikibus į pritvirtintą virvę.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi