Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.02.14 17:27

Jau vaikystėje galima pamatyti, ar vėliau žmogus turės polinkį alkoholiui

DELFI.lt 2015.02.14 17:27

Naujausio tyrimo duomenimis, per pirmuosius penkerius gyvenimo metus atsiskleidžianti vaiko asmenybė leidžia prognozuoti, ar paauglystėje jis turės polinkį į alkoholį, praneša ctvnews.ca.

Naujausio tyrimo duomenimis, per pirmuosius penkerius gyvenimo metus atsiskleidžianti vaiko asmenybė leidžia prognozuoti, ar paauglystėje jis turės polinkį į alkoholį, praneša ctvnews.ca.

„Prasidedant paauglystei žmogus nebėra „švari lenta“, jis jau turi gyvenimiškos patirties iš ankstyvos vaikystės metų, - sako viena tyrimo bendraautorių psichologė Danielle Dick iš Vidžinijos universiteto. - Tai vienas išsamiausių mėginimų suprasti tai, kas labai ankstyvoje vaikystėje pranašauja alkoholio vartojimą paauglystėje“.

D. Dick kartu su savo komanda pasinaudojo didelio Jungtinėje Karalystėje vykdyto tyrimo, kuriame dalyvavo nuo 1991 metų balandžio iki 1992 metų gruodžio gimę vaikai, duomenimis. Tyrime dalyvavo 6504 berniukai ir 6143 mergaitės, jų charakterio savybės nuo šešių mėnesių iki beveik šešerių metų buvo vertinamos šešis kartus.

Alkoholio vartojimas ir su tuo susijusios problemos buvo vertinamos tiriamiesiems sulaukus penkiolikos su puse metų.

Savybės, labiausiai sietinos su alkoholio vartojimu paauglystėje – emocinis nestabilumas ir menkas socialumas arba, kita vertus, ekstravertiškumo laipsnis, dažnai vėliau gyvenime verčiantis „ieškoti pojūčių“.

„Tai nurodo, kad į alkoholį įnikti galima einant labai skirtingais keliais, o tai labai svarbu prevencijai, - teigia psichologė D. Dick. - Tai pažymi, kad alkoholio vartojimas paauglystėje dažniausiai yra socialinis reiškinys. Vis dėl to tai nesumenkina problemos. Iš kitų tyrimų žinome, kad dažniausiai paauglių gėrimas kelia didelę riziką, pavyzdžiui, ilgalaikis girtavimas gali turėti daugybę neigiamų pasekmių“.

Tyrimo rezultatai liepos 10 dieną buvo pristatyti internete žurnale „Alcoholism: Clinical and Experimental Research“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi