Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.06.07 14:45

Festivalyje LOGIN 2018 Vilnius pristatytas kaip vienas pažangiausių Europos miestų

LRT.lt 2018.06.07 14:45

Ketvirtadienį Nacionaliniame operos ir baleto teatre atidarytas inovacijų festivalis LOGIN 2018. Jo diskusijoje „Kaip miestai gali užduoti toną išmaniam judumui?“ Vilniaus miestas pristatytas kaip vienas pažangiausių Europos miestų, teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.  

„Vilnius yra inovatyvus, mobilus, žalias miestas. Tai yra Europos sostinė, kurioje visi inovatyvūs dalykai įvyksta ženkliai greičiau negu bet kurioje kitoje šalyje. Džiaugiamės turėdami Vilniuje tokius partnerius kaip „Trafi“, ši komanda mobilumą mieste daro ženkliai patogesniu ir greitesniu. Toks yra ir Vilniaus moto – tai atviras ir greitas miestas“, – diskusijoje kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kaip rašoma pranešime, LOGIN 2018 festivalio diskusijoje Vilniaus meras pristatė miestui reikšmingas naujoves – „Trafi“ tapus oficialiu elektroninių viešojo transporto bilietų platintoju šios programėlės naudotojai jau netrukus šalia kitų transporto pasirinkimų, tokių kaip dviračiai, pavėžėjimo, automobilių dalinimosi paslaugos, galės rinktis ir viešąjį transportą bei programėlėje vienu „Trafi“ mokėjimu atsiskaityti už visą multimodalinę kelionę. Integravus programėlėje „Trafi“ atsiskaitymą už elektroninius viešojo transporto bilietus, Vilnius tampa vienu pirmųjų miestų Europoje, kuriame veikia platforma, apjungianti visus populiariausius keliavimo būdus bei leidžianti lengvai ir greitai juos apmokėti.

Vilniaus m. sav. nuotr.

Vienas iš svarbių panašių platformų tikslų – turint daug ir įvairių mobilumo ir miesto žmonių judėjimo duomenų pagerinti miesto infrastruktūrą, valdyti įvairius judėjimo procesus. Pavyzdžiui, viena ar kelios tokios miesto mobilumo valdymo platformos, galėtų gerokai palengvinti judėjimo dalyviams reikalingų kvotų išdavimo procesą: kiek savaeigių, kiek logistinių automobilių gali važinėti, kiek licencijų turės pavėžėjimo paslaugų tiekėjai, kokia parkavimosi politika perspektyvi ir reikalinga sostinėje ir panašiai, teigiama pranešime.

Diskusijoje apie miesto mobilumą dalyvavo pripažintas tarptautinis judumo industrijos ekspertas Michaelas Halbherras, BMW Judumo instituto vadovė Irene Feige ir tarptautinės organizacijos „Intelligent city“ vadovas Florianas Lennertas, kelionių planavimo startuolio „Trafi“ vadovas Martynas Gudonavičius.
 
Per šimtą festivalio LOGIN 2018 pranešimų suskirstyti į 8 pagrindines temas: „blockchain“, robotika ir dirbtinis intelektas, finansų technologijos, turinio kūrimas, dizainas, kūrybinis įkvėpimas, visuomenė ir miesto mobilumas. Po pranešimų vyksta diskusijos su visais tos srities profesionalais – mokslininkais, kūrybininkais ir verslininkais.

Didžiausias Baltijos šalyse inovacijų festivalis LOGIN 2018 šiais metais vyksta kiek neįprastoje sau vietoje – sostinės Senamiestyje. Anot festivalio direktorės Indrės Blauzdžiūnaitės-Chevalier, dviem dienoms suformuotas naujas inovacijų kvartalas judriausioje Vilniaus vietoje, įrengiant  konferencijų erdves netikėtose visiems gerai žinomose vietose, tokiose kaip Nacionalinis operos ir baleto teatras, Kongresų rūmai ir kitose. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi