Mokslas ir IT

2018.06.06 13:24

LOGIN 2018: inovacijos per kūrybiškumo, technologijų ir verslumo prizmę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.06 13:24

„Šiemet žiūrime į inovacijas per kūrybiškumo, technologijų ir verslumo prizmę. Sujungiame tas tris industrijas vienam bendram pokalbiui, tai atsispindi visose aštuoniose temose“, – tokias LOGIN 2018 naujoves pristato festivalio direktorė Indrė Blaudžiūnaitė-Chevalier. Pasak jos, šiais metais prie komandos prisijungė ambasadoriai, kurie padės geriau įsigilinti į konkrečios industrijos klausimus.

Viena iš festivalio pranešėjų ir tokių ambasadorių – Viktorija Mickutė, virtualiosios realybės (VR) dokumentinių filmų prodiuserė, šiuo metu rengianti 360 laipsnių technikos dokumentikas „Al Jazeera“ žiniasklaidos priemonei. Jos teigimu, pasitelkiant VR techniką, labai svarbu mąstyti apie etiką, atsakomybę ir kaip mes tai turime daryti, kokiomis taisyklėmis vadovautis.

„Mano pranešimas bus būtent apie galią įtraukti ir atsakomybę, su kuria mes turime ją kurti. VR žurnalistikoje yra nauja sritis, mes visi kartu ją kuriame. Noriu šnekėti apie tai, ką mes darome pasaulyje, kuo svarbi yra ta VR, taip pat apie tai, kodėl turėtume apie tas inovacijas kalbėti žiniasklaidoje ir kitose srityse“, – pasakoja V. Mickutė.

Pasak prodiuserės, VR technika mums suteikia galimybę nuvykti kažkur labai toli, suprasti sudėtingas situacijas, susipažinti su istorijos veikėjais, kurie gyvena laba toli ir galbūt turi kitokią kasdienybę, nei mes esame pripratę. „Ši technologija leidžia tapti istorijos dalimi.“, – apibendrina ji.

Festivalis LOGIN 2018 – jau birželio 7–8 dienomis.

Daugiau apie tai – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt