Mokslas ir IT

2018.06.01 12:40

IBM dirbtinį intelektą ir blokų grandinės technologijas pasitelks kovai su stichinėmis nelaimėmis

LRT.lt2018.06.01 12:40

30 mln. JAV dolerių ir naujausios IBM technologijos bus skirtos pasaulinei iniciatyvai „Call for Code“, kurios tikslas – suburti startuolių, akademinių institucijų ir įmonių kūrėjus kartu spręsti stichinių nelaimių prevencijos ir jų padarinių likvidavimo problemą. Tikimasi, kad dirbtinis intelektas, didieji duomenys, daiktų interneto ir blokų grandinių technologijos leis ne tik numatyti artėjančius žemės drebėjimus ar potvynius, bet ir padės veiksmingai kovoti su jų padariniais.

„Call for Code“ iniciatyvą, bendradarbiaudami su Jungtinių tautų žmogaus teisių komisaro biuru ir Amerikos Raudonojo kryžiaus organizacija, kartu įgyvendins IBM,  „The Linux Foundation“ ir jos kūrėjai „David Clark Cause“, rašoma pranešime spaudai.

„IBM kompanijoje mes panaudojame tokių technologijų kaip dirbtinis intelektas, blokų grandinės technologijos, daiktų internetas ir debesų kompiuterija galią sprendžiant didžiausius iššūkius versle“, – sakė IBM vyriausiasis skaitmeninių technologijų pareigūnas Bobas Lordas.

2017 m. pasaulyje buvo vieni blogiausių žmonijos istorijoje pagal stichinių nelaimių – gaisrų, potvynių, žemės drebėjimų ir audrų – skaičių. Skaičiuojama, kad stichijos pernai padaryta žala pasaulio ekonomikai siekė 306 mlrd. JAV dolerių, o žuvusiųjų per stichines nelaimes skaičius siekė mažiausiai 10 tūkst. žmonių.

Iniciatyva „Call for Code“ kviečia kūrėjus kurti naujas taikomąsias programas, kurios padėtų bendruomenėms ir žmonėms geriau pasiruošti stichinėms nelaimėms. Pavyzdžiui, kūrėjai gali sukurti programėlę, kuri, remiantis orų informacija ir tiekimo grandinės informacija, įspėja vaistines padidinti vaistų, supilstyto į butelius vandens ir kitų reikmenų atsargas, atsižvelgiant į prognozuojamą su orais susijusį paslaugų teikimo nutraukimą. Arba tai galėtų būti taikomoji programa, kuri prognozuoja, kada ir kur stichinė nelaimė bus didžiausia, kad ten būtų galima iš anksto išsiųsti tinkamą gelbėtojų komandų, galinčių suteikti pagalbą tiems, kuriems jos reikia, skaičių.

30 mln. JAV dolerių IBM investicija per penkerius metus bus skirta finansuoti prieigą prie kūrėjų įrankių, technologijų, nemokamo kodo ir ekspertų mokymų. Laimėjusi komanda gaus finansinį prizą, tačiau, kas galbūt teikia dar didesnį pasitenkinimą, jie turės galimybę pasinaudoti ilgalaike parama, kuri padės perkelti jų idėją nuo prototipo iki pritaikymo realiame pasaulyje. Tai apima nuolatinę paramą kūrėjams, teikiamą per IBM partnerystę su „The Linux Foundation“.

„Laimėjusiems pasiūlymams reikalinga stipri ekosistema, siekiant užtikrinti, kad jie klestėtų ir būtų toliau naudojami visame pasaulyje, net ir pasibaigus konkursui. Būtent čia „The Linux Foundation“ didžiuojasi galėdamas prisidėti ir aprūpinti atviro šaltinio projektus priemonėmis, kurios jiems yra reikalingos, kad būtų paskatintas jų vykdymas“, – sakė „The Linux Foundation“ vykdomasis direktorius Jimas Zemlinas.

Be paramos plėtrai laimėjusi komanda gali prisijungti prie vienos iš IBM programos „Corporate Service Corps“ (CSC) komandų taikant jų idėją bendruomenei, kuriai reikalinga pagalba. IBM CSC komandos yra įvairių sričių IBM ekspertai, kurie praleidžia nuo keturių iki šešių savaičių nepakankamai aptarnaujamose bendruomenėse visame pasaulyje, kad galėtų pritaikyti technologijas vietos klausimams ir galimybėms.

Kaip prisijungti prie iniciatyvos „Call for Code“:

  • Kūrėjai jau šiandien gali užsiregistruoti Callforcode.org;
  • Projektus gali teikti individai – arba ne daugiau kaip iš penkių narių sudarytos komandos – nuo birželio 18 d. iki rugpjūčio 31 d.;
  • Trisdešimt pusfinalio dalyvių bus atrinkti rugsėjį. Profesionali vertinimo komisija, kurią sudarys keletas garsiausių technologų visame pasaulyje, išrinks laimėjusį sprendimą iš trijų finalistų;
  • Laimėtojas bus paskelbtas 2018 m. spalio mėn. tiesiogiai internetu transliuojamo koncerto ir apdovanojimų renginio, kurį koordinuos „David Clark Cause“, metu;
  • Papildomą detalią informaciją, visą tiesiogiai ir virtualiai vykstančių renginių programą, mokymus ir teisę dalyvauti iniciatyvoje „Call for Code“ rasite projekto svetainėje.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.