Mokslas ir IT

2018.05.28 14:05

Besiruošiant atostogoms: 5 įrenginiai, kuriuos verta turėti kuprinėje

LRT.lt 2018.05.28 14:05

Vasara jau čia pat, todėl daugelis mintyse ima pakuoti atostogų lagaminus. Ką į juos įdėti, kad keliaujant nereikėtų sukti galvos, kur įkrauti telefoną, atrasti bevielį internetą ar kaip apsisaugoti nuo vagišių?

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pranešime spaudai rekomenduoja 5 išmanius įrenginius, kurie palengvins kelionę ir neužims daug vietos lagamine.

Spyna, kuriai nereikia raktų

Atsipalaidavę, nerūpestingai ant peties krepšį užsimetę turistai yra vienas iš lengviausių kišenvagių grobių. Gera žinia ta, kad technologijos ištobulėjo taip, jog svetimame mieste nešiotis kuprinės ant pilvo arba naudotis viešbučių seifais nebereikia, atskleidžia A. Lukošius.

„Užtenka iš anksto pasirūpinti išmania spyna. Tokie užraktai gali būti valdomi bei sekami tiesiog telefonu, jame įdiegta mobiliąja programėle. Be to, garsiniu pranešimu į telefoną spyna praneša ir apie neteisėtus bandymus ją atrakinti“, – pasakoja jis.

Ekranas, telpantis kišenėje

Taip sutapo, jog atostogausite būtent tuomet, kai vyks ilgai lauktas pasaulio futbolo čempionatas? Nesvarbu ar stovyklausite su palapine ar būsite kalnuose – rungtynes vis tiek galėsite stebėti lyg stadione, sako A. Lukošius.

„Tereikia nepamiršti kišeninio projektoriaus, kuris bet kokį paviršių pavers didžiausiu ekranu. Dažniausiai mini projektoriai gali būti prijungiami tiek prie išmaniojo telefono, tiek prie planšetės“, – teigia ekspertas.

Visada veikiantis internetas

Norite pasidalinti atostogų nuotrauka socialiniuose tinkluose ar pasitikrinti elektroninį paštą, tačiau žadėtas bevielis internetas viešbučio kambaryje ir vėl neveikia? Anot A. Lukošiaus, tokių nesklandumų išvengsite, jei į kelionę pasiimsite mobilų modemą.

„Greitą interneto ryšį galėsite turėti su savimi bet kur ir bet kada. Be to, vienu modemu galės naudotis visi šeimos nariai ar kartu keliaujančių draugų kompanija“, – aiškina jis.

Išorinė baterija

Laukia ilga kelionė automobiliu ar autobusu? Kaip teigia ekspertas, jos metu galėsite netaupydami baterijos telefone žiūrėti filmus ar naršyti, jei iš anksto pasirūpinsite išorine baterija.

„Rinkitės didesnės talpos, bent 5000 mAh, kad galėtumėte įkrauti savo telefoną daugiau nei vieną kartą arba energija pasidalinti ir su kelionės draugu. Dar geriau, jei baterija turi dvi jungtis – vienu metu galėsite įkrauti kelis įrenginius“, – pataria A. Lukošius.

Skirtingiems elektros lizdams – vienas sprendimas

Vasaros atostogų metu ketinate aplankyti ne vieną šalį, o gal ir žemyną? A. Lukošius pataria, kad tuomet derėtų iš anksto pasirūpinti universaliu adapteriu: „Jį tikrai panaudosite, jei atsidursite šalyse, kurių standartiniai elektros lizdai netiks jūsų įrenginių įkrovikliams.“