Mokslas ir IT

2018.05.24 16:45

Išradėjų festivalyje Vilniuje – pasaulio rekordą pasiekęs popierinių lėktuvėlių kūrėjas

LRT.lt2018.05.24 16:45

Gegužės 25–26 d. Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje, vyksiančiame festivalyje „Vilnius Mini Maker Faire“ bus pristatyti naujausi pačių rankomis pasigaminti išradimai ir technologinės inovacijos. Renginys į vieną vietą suburs visus, besidominčius techninių kūrėjų bei „pasidaryk pats“ judėjimu.  

Festivalis prasidės Švietimo forumu ir Micro:hackatonu

Pirmoji renginio diena bus skirta edukacinėms inovacijoms ir kūrybinėms dirbtuvėms. Visą dieną Energetikos ir technikos muziejuje vyks Švietimo forumas, kurio tikslas – pristatyti inovatyvius STEAM ir tarpdisciplininius projektus, „patyriminio“ mokymosi per techninę kūrybą galimybes. Tarp renginio pranešėjų: „Meškėnų Laboratorija“, „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ ir „Kompiuteriukai vaikams“ komandos, piliečių mokslą populiarinanti Eglė Marija Ramanauskaitė, STEAM švietimo atstovai Paulius Briedis ir Marius Narvilas, rašoma LRT.lt pranešime.

Pranešimus ir interaktyvias dirbtuves taip pat ves kviestiniai festivalio svečiai: Gineso knygos rekordininkas, „Popierinių lėktuvėlių žmogus“, Johnas Collinsas bei komiksų ir tapigami kūrėjas Ebenas Burgoonas.

Abi renginio dienas vyks kūrybinės dirbtuvės „Micro:hackatonas“, kurį organizuoja edukacinio renginio partnerio „Barclays“ savanorių komanda, kartu su „Kompiuteriukai vaikams“ ir „Meškėnų Laboratorija”. Apie 100 konkurso dalyvių įgyvendins netikėčiausias techninių projektų idėjas su micro:bit kompiuteriukais, padedami profesionalių mentorių. Geriausiai pasirodžiusieji gaus specialius prizus.

M. Dauginio nuotr.

Kvies aplenkti Guinneso rekordininką ir nulipdyti miestą iš lipnios juostos

Gegužės 26-oji, šeštadienis – didžioji „Maker Faire“ ekspozicijos diena. Nuo pat ryto festivalyje bus pramogų visai šeimai: nuo šokančios ugnies instaliacijos, meninių dviračių iki elektrinių kartingų. Įrenginius ir instaliacijas pristatys „pasidaryk pats“ erdvės – Kauno „Makerspace“, „Padirbtuvės“, „Technariumas“, „M-Lab“,  Robotikos mokykla, vyks techninės kūrybos ir amatų dirbtuvės, juosteles suks legendinis didžėjus Sigitas Saga. Netrūks ir netikėtumų: specialiai renginiui, pagrindinio festivalio rėmėjo „Lietuvos energija“ paramos fondo lėšomis ir „Padirbtuvių“ savanorių rankomis bus sukonstruota oro patranka.

Specialias programas paruošė svečiai užsienio:  komiksų ir instaliacijų kūrėjas E. Burgoonas lankytojus supažindins su tapigami,  popierinės lipnios juostos lipdymo technika, iš kurios taip pat žada sukurti trimatį Lietuvos simbolį – Vytį. Na, o pasaulio Guinneso knygos rekordininkas J. Collinsas („Popierinių lėktuvėlių žmogus“), sukūręs toliausiai nuskridusius, plasnojančius, grįžtančius bumerangu ir besilaikančius ore lėktuvėlius, pamokys, kaip juos lankstyti, ir pakvies kartu palenktyniauti.

M. Dauginio nuotr.

Mokslui ir kūrybai skatinti skirtas renginys yra pasaulinio „Maker Faire“ tinklo dalis.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.