Naujienų srautas

Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Bemiegės naktys mylimuosius paverčia priešais

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Santykių sukeltos problemos daugeliui žmonių neleidžia ramiai miegoti naktimis. Dabar mokslininkai nustatė, kad būtent bemiegės naktys tas problemas ir gali sukelti.

Santykių sukeltos problemos daugeliui žmonių neleidžia ramiai miegoti naktimis. Dabar mokslininkai nustatė, kad būtent bemiegės naktys tas problemas ir gali sukelti.

Kaip praneša sciencedaily.com, Kalifornijos (JAV) Berklio universiteto psichologės Amie Gordon ir Serena Chen nustatė, kad neišsimiegoję partneriai yra kur kas labiau linkę išsilieti ant savo mylimųjų.

„Kuo daugiau poros barasi, tuo labiau kenkia savo sveikatai. Tyrimo metu nustatėme, kad miego trūkumas yra vienas pagrindinių veiksnių, kodėl poros ima konfliktuoti, nors dažnai tam net nėra realių priežasčių“, – teigė universiteto doktorantė A. Gordon.

A. Gordon teigimu, tyrimas parodė, kaip miego trūkumas veikia porų gebėjimus išvengti beprasmių konfliktų arba juos tinkamai išspręsti.

„Pirmą kartą turime svarių įrodymų, kaip konflikto priežastis ir išsprendimas yra neigiamai veikiami miego trūkumo“, – sakė profesorė S. Chen.

Mokslininkės tyrė daugiau nei du metus draugaujančias poras. Prieš pradedant tyrimą, visi savanoriai buvo nuodugniai iširti dėl depresijos, irzlumo ir kitų faktorių, galėjusių paveikti rezultatus.

78 savanoriai kiekvieną dieną mokslininkėms teikė informaciją apie savo miego kokybę ir santykių problemas. Nustatyta, kad santykius ištikdavo krizė tada, kai miegas būdavo nekokybiškas.

Dar 71 porą mokslininkės stebėjo laboratorijoje. Tuomet, filmuojant vaizdo kameroms, poros turėjo spręsti tarpusavyje iškilusias ir įvertinti savo ir partnerio emocinę būseną konflikto metu ir tai, kaip konfliktas buvo numalšintas. Tie, kurių partneriai naktį miegojo blogai, teigė, kad jų mylimieji buvo kur kas agresyvesni ir nepakantesni.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą