Mokslas ir IT

2018.04.26 12:50

Šiuolaikinėje įmonėje programuotojo vaidmuo plečiasi

LRT.lt 2018.04.26 12:50

Programavimo inžinierių paklausos ir pasiūlos problematika yra globali – su tuo susiduria visos rinkos dalyvės, nes šių specialistų poreikis auga didžiuliu tempu, rašoma KTU pranešime spaudai. Pasak ekspertų, šiuo ir ateinančiu laikotarpiu profesionalų trūkumas rinkoje toliau didės. Kokie įgūdžiai tampa vis aktualesni karjerą pradedantiems programuotojams?

Diskutuoti apie tai, kokių įgūdžių trūksta studijas baigusiems programuotojams ir kaip reikėtų jas tobulinti, verslo atstovus bei studentus pakvietė Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakultetas (IF).

„Įmonių dalyvavimas šioje iniciatyvoje – kritinis. Kas daugiau, jei ne įmonės pasakys, kokie ateities specialistai yra reikalingi?“ – klausė diskusijoje dalyvavęs Dainius Mežanskas, „ORACLE + Zenedge“ IT sprendimų padalinio vadovas. Joje taip pat dalyvavo IF Programų inžinerijos katedros dėstytojai, „Programų sistemų“ ir talentų ugdymo GIFTed programos studentai bei įmonių – „Devbridge Group“, „Adform“, „NFQ Technologies“, „Novitas“, „Tiny Lab Productions“, „No Magic Europe“, „Data Dog“ – atstovai.

Darbas komandoje – neatsiejama programuotojo kasdienybės dalis

Pasak įmonei „Adform“ atstovavusio „Creative“ grupės direktoriaus Danilo Michailovo, nesugebėjimas bendrauti ir įsiklausyti į kito nuomonę – viena dažnesnių problemų.

Pasak jo, integruojant studentus į įmonės veiklą, svarbu pabrėžti, kad visi darbuotojai sudėtingus uždavinius sprendžia drauge. „Pastebime, kad vos baigę studijas studentai būna nepasiruošę komandiniam darbui ir problemas bando spręsti individualiai, o ne komandose“, – sakė D. Michailovas.

Jam antrino ir įmonės „ORACLE + Zenedge“ atstovas Dainius Mežanskas. Pasak jo, pradinė komandinio darbo patirtis, gebėjimas diskutuoti ir dalintis informacija, skaidyti užduotis ir pasiskirstyti jas taip pat leistų greičiau įsilieti į įmonės darbo procesus.

D. Mežansko teigimu, programuotojo vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje tampa kaip niekada svarbus. „Įmonė negali sustoti inovacijos kelyje, o jei sustos – ji pasmerkta žlugti. Naujos technologijos, virtuali ir papildytoji realybė, kibernetinio saugumo sprendimai tampa neatsiejama verslo dalimi, tad įmonei tampa gyvybiškai svarbu turėti aukščiausios klasės IT specialistų komandą“.

„Adform“ atstovas D. Michailovas pabrėžė, jog šiuolaikinėje įmonėje programuotojo vaidmuo plečiasi – jis turi ne tik gebėti spręsti matematinius uždavinius, tačiau kartu ir suvokti vienokio ar kitokio algoritmo pritaikomumą versle.