Mokslas ir IT

2018.04.25 08:08

Atkreipė dėmesį į moterų mokslininkių padėtį

Specialistai atkreipia dėmesį, jog nesikeičiant sąlygoms, gali prireikti šimtų metų, kad technologijų, tiksliųjų ir gyvybės mokslų srityse moterys būtų taip pat įsitraukusios kaip vyrai. Naujas tyrimas rodo, kad ši skirtis didžiausia Japonijoje, tuo metu, Lietuvoje – moterų ir vyrų mokslinių straipsnių publikuojama maždaug po lygiai.

Melburno universiteto tyrėjai, peržiūrėję per 15 metų publikuotus 36 milijonus mokslinių straipsnių, pastebėjo, kad daugumos tekstų autoriai – vyrai. Be to, pastebima, jog apskritai daugumoje mokslo sričių vyrai sudaro daugiau kaip pusę darbuotojų, ypač einant aukštesnes pareigas.

Mažiausiai moterų – fizikos, matematikos, chemijos ir kompiuterių mokslų, o daugiausia – slaugos ir akušerijos srityse. Tyrėjai nurodo, kad didžiausia skirtis tarp vyrų ir moterų, kurių moksliniai straipsniai publikuojami, yra Japonijoje, ji didelė ir Vokietijoje bei Šveicarijoje, tuo metu, Lietuvoje – moterų ir vyrų autorių yra maždaug po lygiai.

Specialistai prognozuoja, kad nesikeičiant sąlygoms šie skirtumai tarp moterų ir vyrų kompiuterių moksluose galėtų išnykti po 280 metų, fizikoje – po beveik 260 metų, o matematikoje – po šešių dešimtmečių.