Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.04.12 17:30

„Reuters“: ES sukurs darbo grupę ištirti asmeninių duomenų iš socialinių tinklų surinkimą

ELTA 2018.04.12 17:30

Europos Sąjungos (ES) institucijos nusprendė sukurti darbo grupę, kuri tirtų asmeninių duomenų iš socialinių tinklų surinkimą, inicijuojamą išorinių organizacijų, darančių tai įvairiais ekonominiais ar politiniais sumetimais. Kaip ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“, toks sprendimas priimtas po neseniai nuskambėjusio skandalo su britų bendrove „Cambridge Analytica“, gavusia dešimčių milijonų žmonių asmeninę informaciją.

„Kai milijardų dolerių vertės socialinis tinklas tiesiog sako apgailestaujantis, to nepakanka, – pareiškė grupės pirmininkė Andrea Jelinek. – Štai kodėl mes steigiame darbo grupę socialinių tinklų klausimais. Tai, ką matome šiandien, – didelė tikimybė, kad tai tik vienas plačiai paplitusios asmeninių duomenų surinkimo iš socialinių tinklų ekonominiais ar politiniais tikslais praktikos atvejis“.

Kovą „Facebook“ atsidūrė skandalo centre, kai laikraštis „New York Times“ pranešė, kad britų duomenų analizės ir konsultavimo įmonei „Cambridge Analytica“ pavyko surinkti maždaug 50 milijonų „Facebook“ vartotojų duomenis be jų sutikimo ir panaudoti juos JAV prezidento Donaldo Trumpo 2016 m. rinkimų kampanijai. Vėliau pats socialinis tinklas pareiškė, kad nukentėjusiųjų nuo „Cambridge Analytica“ veiksmų skaičius gali siekti apie 87 mln. žmonių. 

Kovo 21 d. M. Zuckerbergas CNN eteryje atsiprašė dėl didžiulio duomenų privatumo skandalo. Jis pažadėjo imtis priemonių, kurios ateityje neleistų trečiųjų šalių programėlėms įgyti vartotojų informaciją. 

Tai vienas iš garsiausių skandalų, sudrebinusių „Facebook“ per visus 14 jos egzistavimo metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi