Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.04.06 11:58

Marse naudotą filmavimo technologiją estai pritaikė NT prekybai internete

LRT.lt 2018.04.06 11:58

Revoliucinė filmavimo technologija, anksčiau naudota tik marsaeigio roboto „Curiosity“, parduodamus būstus leidžia užfiksuoti 360 laipsnių kampu. Tokie būstai parduodami vidutiniškai devynis kartus greičiau, palyginti su tais, kurie skelbimuose iliustruojami įprastomis nuotraukomis.

Nuotraukos, kuriomis iliustruojami prekybos nekilnojamuoju turtu (NT) skelbimai, vaizdą perteikia tik tokiu kampu, kokį matė fotografas. Tačiau nauja technologija, vaizdą užfiksuojanti 360 laipsnių kampu, skelbimus peržiūrinčiam žmogui leidžia pasijusti taip, lyg jis būtų parduodamo buto ar namo viduje. Tai rodo Estijos kompanijos, valdančios Ukrainos vartotojams skirtą interneto svetainę DOM.RIA.com, patirtis.

„Norėjome pakeisti savo pasiūlymus, kad jie nebūtų panašūs į šabloninius skelbimus „vieta-plotas-sienos“, todėl sugalvojome, kad mūsų inspektoriai gali atlikti fizinę butų patikrą. Jai pritaikėme vaizdo fiksavimo 360 laipsnių kampu technologiją, kuri dar visai neseniai tikrąja to žodžio prasme buvo naudojama tik Marse – planetos paviršiui filmuoti marsaeigiu robotu „Curiosity“, – sako DOM.RIA.com projektų vadovas Valerijus Orechovas.

Pasak jo, nuo 360 laipsnių kampu vaizdą fiksuojančios kameros negalima nuslėpti jokių bute esančių trūkumų, tokių kaip sutrūkinėjusi siena, nekokybiškai nudažyta namo ar buto dalis.

„Kiekvieną nuotrauką galima pasukti, apžiūrėti lubas, grindis, sienas. Netgi galima pažiūrėti, ar už lango gražus vaizdas. Tai reiškia, kad nekilnojamojo turto agentas, neišeidamas iš biuro, gali pirkėjui parodyti dešimtis butų variantų. Ši galimybė taupo laiką, o svarbiausia – tokius pasiūlymus peržiūri ir jais domisi dešimt kartų daugiau pirkėjų“, – sako V. Orechovas.

Kaip veikia patikrinimas 360 laipsnių kampu?

Viskas prasideda klientui pageidaujant, kad pardavimui skirtas nekilnojamojo turto objektas būtų patikrintas, naudojant vaizdo fiksavimo 360 laipsnių kampu technologiją. Klientui užpildžius paraišką, per penkias minutes su juo susisiekia koordinatorius, kuris išsiaiškina visas su objektu susijusias detales ir suderina laiką, kada į jį gali atvykti DOM.RIA.com inspektorius.

Kliento paraišką koordinatorius perduoda inspektoriui per specialią IT specialistų sukurtą programėlę. Šią programėlę naudoja visoje Ukrainoje dirbantys inspektoriai – joje mato patikrų grafikus, kuriuose taip pat nurodomi nekilnojamojo turto objektų adresai, patikrų laikas ir klientų pageidavimai. Programėlė taip pat fiksuoja patikros trukmę – vidutiniškai jai prireikia maždaug valandos.

Nekilnojamojo turto objektai, praėję vaizdo 360 laipsnių kampu patikrą, svetainėje atsiranda per dvi dienas, skelbimas iliustruojamas žyma „butas patikrintas“. Šis statusas objektui suteikiamas trims mėnesiams, o patikros kaina priklauso nuo regiono ir svyruoja nuo 3 iki 5 eurų.

Šiuo metu DOM.RIA.com svetainėje yra daugiau kaip 150 tūkst. parduodamų butų, namų, biurų ir kitų nekilnojamojo turto objektų skelbimų. Vaizdo patikrą yra praėję beveik 6 tūkst. parduodamų objektų. Jų skaičius didėja kiekvieną dieną, nepaisant to, kad 360 laipsnių kampu užfiksuoti nekilnojamojo turto objektai parduodami devynis kartus greičiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi