Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.03.22 09:12

„Cambridge Analytica“ skandalas: M. Zuckerbergas „gailisi“ ir žada imtis priemonių

ELTA 2018.03.22 09:12

„Facebook“ steigėjas Markas Zuckerbergas, kalbėdamas apie skandalą dėl milijonų vartotojų duomenų neteisėto perdavimo, pripažino, kad socialinis tinklas „padaręs klaidų“. Interviu CNN „Facebook“ vadovas sakė „labai dėl to apgailestaujantis“ ir pažadėjo imtis priemonių, kurios neleistų trečiųjų šalių programėlėms įgyti vartotojų informaciją, praneša BBC.

M. Zuckerbergas interviu CNN pareiškė, kad „tai didelis pasitikėjimo pažeidimas“.

„Mes jaučiame atsakomybę apsaugoti jūsų duomenis, ir jeigu to negalėsime padaryti, tada nenusipelnome jums tarnauti“, – sakė M. Zuckerbergas.

Prieš kelias dienas laikraštis „The New York Times“ pranešė, kad politinio konsultavimo įmonė „Cambridge Analytica“, dirbusi Donaldo Trumpo rinkimų kampanijoje, naudojosi neteisėtai gauta informacija apie 50 mln. „Facebook“ vartotojų, siekdama paveikti balsavimo rezultatus. Kaip leidiniui pasakojo buvę įmonės darbuotojai, bendrovės parengtas algoritmas padėdavo išsiuntinėti vartotojams politinę reklamą, kuri galėtų paveikti jų pasirinkimą.

Interviu CNN M. Zuckerbergas taip pat sakė pasirengęs liudyti JAV Kongrese, jeigu „toks žingsnis būtų teisingas“. Jis priminė, kad socialinio tinklo atstovai reguliariai susitinka su JAV įstatymų leidėjais, „mėgindami pateikti Kongresui kuo daugiau informacijos“.

Kartu M. Zuckerbergas pridūrė: „Mėginsime išsiųsti ten „Facebook“ darbuotoją, kuris daugiausia žino tai, kas domina Kongresą. Jeigu tokiu žmogumi būsiu aš, mielai vyksiu, tačiau greičiausiai tai bus žmogus, dirbantis atitinkamoje sferoje. Bet jeigu tam tikru momentu bus svarstoma tema, kurioje būsiu labiausiai kompetentingas, tada būtų tikslinga, kad dalyvaučiau aš.“

Keletas JAV senatorių pareikalavo surengti klausymus JAV Kongrese, dalyvaujant M. Zuckerbergui. Įstatymų leidėjai nori pateikti jam klausimus apie duomenų apie vartotojus rinkimą ir ryšius su britų bendrove. Šio skandalo tyrimą taip pat atlieka kelių JAV valstijų generalinės prokuratūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi