Mokslas ir IT

2018.03.21 17:44

Vartotojų informaciją „Cambridge Analytica“ perdavęs mokslininkas: tapau atpirkimo ožiu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.03.21 17:44

„Facebook“ vartotojų informaciją politinių konsultacijų bendrovei „Cambridge Analytica“ perdavęs mokslininkas sako, kad, kilus skandalui dėl privačių duomenų nutekinimo, jį bandoma paversti atpirkimo ožiu. Dr. Aleksandras Koganas duomenis rinko socialinio tinklo vartotojams pildant jo sukurtą asmenybės testą, tačiau informacija buvo renkama ir iš jų „Facebook“ kontaktų.

„Facebook“ atstovai sako, kad 50 mln. socialinio tinklo vartotojų duomenis surinkęs A. Koganas juos politinių konsultacinių bendrovei „Cambridge Analytica“ perdavė neteisėtai. Tačiau pats A. Koganas tikina, kad bendrovės atstovai jį buvo patikinę, jog vartotojų informacijos perdavimas yra visiškai legalus ir esą šiam nebuvo kilę jokių abejonių, kad teikdamas duomenis jis galbūt pažeidžia kokias nors taisykles. 

Britų žiniasklaida skelbia, kad milijonų vartotojų duomenys buvo panaudoti kuriant tikslinei auditorijai skirtą politinę reklamą, turėjusią įtakos rinkimams Čekijoje, Kenijoje ir Jungtinėse Valstijose. Esą dalis turinio buvo paremta klaidingomis naujienomis. Nors pati „Cambridge Analytica“ ką nors blogo padariusi neigia, jos vadovas Alexanderis Nixas iš vadovo pareigų jau pasitraukė.

Dėl duomenų nutekėjimo „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą pasiaiškinti kviečia Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai.