Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Aštuonios „Facebook“ draugų rūšys, kurių derėtų vengti

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Kartais socialiniame tinkle „Facebook“ iš pažiūros normalūs žmonės ima elgtis keistai – bent jau toks susidaro įspūdis, panaršius po virtualųjį pasaulį. Tačiau yra kelios gana paprastos taisyklės, kaip prisėdus prie kompiuterio susigadinti kuo mažiau nervų ląstelių.  

Kartais socialiniame tinkle „Facebook“ iš pažiūros normalūs žmonės ima elgtis keistai – bent jau toks susidaro įspūdis, panaršius po virtualųjį pasaulį. Tačiau yra kelios gana paprastos taisyklės, kaip prisėdus prie kompiuterio susigadinti kuo mažiau nervų ląstelių.

Žurnalas „Time“ publikuoja patarimus, kokius personažus „Facebooke“ geriau pašalinti iš draugų sąrašo arba bent jau paslėpti jų įrašus.

Žurnalas įvardijo 8 grupes pavojingų draugų socialiniame tinkle. Pataria, kaip juos atpažinti ir neutralizuoti.

Asmenys, pučiantys miglą į akis

Tokie žmonės sukelia tik du jausmus – jie arba mylimi, arba tiesiog nekenčiami. Jie visą laiką pasakoja apie kvapią gniaužiančias keliones, nuotykius. Niekada nepamiršta pasigirti, jog darbe paaukštino, o per gimtadienį tiesiog apipylė dovanomis ir t.t.

Tai klasikinis pagyrūnų pavyzdys. Tik pagalvokite: jeigu jo gyvenimas toks nuostabus ir turiningas, kodėl jis nuolat sėdi socialiniame tinkle? Iš tikrųjų tokie žmonės sėdi iki ausų įklimpę į skolas ir netgi gali būti vadinami savotiškais dėmesio maniakais. Geriau jų skelbiamą informaciją nuo savo „Facebook“ sienos slėpti.

„Facebook“ Oprah‘os Winfrey

Tokie tipai be perstojo skelbia dvasingus aforizmus, saulėlydžių nuotraukas ir nuorodas į straipsnius apie pozityvų mąstymą. Tokie žmonės gana panašūs į pirmojo tipo veikėjus, tačiau gyvena kitaip.

Paprastai jie gyvena gerai ir nori, kad taip gyventų ir kiti. Tačiau apčiuopiamos naudos iš jų jokios – tik lakoniškos sentencijos. Oprah‘ų ketinimai geri, tačiau patarimai nieko verti. Juos derėtų vertinti tolerantiškai: jų skelbiami išminties perlai kartais tikrai teisingi.

Niurgzliai. Kiekviena žinutė – skundas

Prastai išsimiegojo, netikęs oras, skauda dantį – priežasčių bambėti ir skųstis daugybė. Kartais tokie niurgzliai slapčia giriasi: „Visai nusiplūkiau – nespėjau išsikrauti daiktų po kelionės į Meksiką, o jau reikia ruoštis į Niujorką.“

Tokiems „Facebook“ – prieglobstis, o atsakymai, pasidalijimai, pamėgimai ar komentarai - tik priedas. Tokius reikia arba braukti iš draugų sąrašo, arba slėpti – nes jiems jūs niekada nebūsite įdomūs.

Žmogus-mįslė

Jo pareiškimai mįslingi ir liūdnai gąsdinantys – tarsi sufleruoja, jog jo gyvenime vyksta kažkas tragiško. Tačiau suprasti, kas vyksta, ir kur glūdi problema, praktiškai neįmanoma. Jeigu pažvelgtumėte giliau, paaiškėtų, jog tiesiog bendraujate su isteriška ir infantilia asmenybe, transliuojančia neigiamas bangas vien tam, kad žmonės susidomėtų.

Jeigu kas nors paklausia, kas nutiko, sulaukia atsakymo, jog paaiškins asmeniškai. Bandymai įminti tokių žmonių paslaptis – tik laiko švaistymas. Geriau juos kuo greičiau šalinti iš draugų sąrašo (aišku, jeigu nėra priežasčių manyti, jog jis tikrai turi rimtų bėdų).

Profesionalas

Jie prašo pamėgti jų verslo paskyrą tinkle, kviečia dalyvauti reklaminėse akcijose, skelbia nuorodas iš straipsnių žiniasklaidoje. Nuolat plepa apie savo darbą. Asmeninis gyvenimas ir profesinė veikla jiems - vienas darinys. Tokius žmones pakęsti galima, tačiau jeigu tokia savireklama jus nervina, pasirinkimo variantai du – trinti arba slėpti.

Aktyvistas

Rašo apie gyvūnų apsaugą, politiką ir kitomis aktualiomis temomis. Bandydamas atkreipti dėmesį, žaidžia baime, naudoja provokuojantį žodyną, talpina šokiruojančią vaizdo medžiagą. Tokie žmonės turi savo nuomonę apie viską, tačiau be auditorijos jie tėra nulis.

Todėl jiems „Facebook“ – galimybė būti pamatytiems ir išgirstiems. Jų įrašus derėtų nuo savo sienos slėpti. Jeigu toks aktyvistas pradės ypač intensyviai reikštis, jį ramia sąžine iš draugų sąrašo išmeskite.

Vakarėlių liūtas

Atrodo, jog tokie žmonės buvo klonuoti, nes spėja sudalyvauti visuose vakarėliuose, debatuose, restoranų atidarymuose, premjerose ir sporto renginiuose – jie žino visas naujausias mados tendencijas ir paskalas. Naujo viskio degustacijos akimirkos, vaizdai iš „Pink“ koncerto, naujausių įrenginių pristatymai...

Vakarėlių liūtas niekada nepamiršta pasižymėti. Tokie žmonės geranoriški, jie nori dalintis naujienomis, svajoja kartu linksmintis. Taigi, jeigu galite, sutramdykite pavydą – galbūt šie žmonės tikrai suteiks vertingos ir naudingos informacijos.

Tėvelis arba mamytė

Profilio nuotraukoje – vaikai. Į gyvenimą žvelgia tik per tėvystės prizmę, rašo vien apie vaikus, skelbia tik vaikų nuotraukas. Tokiems asmenims „Facebook“ – tarsi vaikų darželis. Juos savo erdvėje internete galima toleruoti tik tais atvejais, jeigu jie jūsų giminaičiais. Kitais atvejais – slėpkite ir tikrai nepasigailėsite.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.