Mokslas ir IT

2018.03.21 19:50

Lietuviškų „podcast`ų“ kūrėjas: mums rūpi socialiniai pokyčiai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.21 19:50

Tiklalaidžių, vadinamųjų podcast`ų, Lietuvoje iki šiol beveik niekas nekūrė, nors užsienyje podcast`ai – vis populiaresni. Į jų kūrimą investuoja tiek žiniasklaidos priemonės, tiek verslo įmonės, tokios kaip „ebay“, „Netflix“ ir kt. Pasak lietuviškų podcast`ų kūrėjos Rasos Janinos Jusionytės, Lietuvoje žmonės dar yra įpratę klausytis radijo, nors įpročiai keičiasi.

„Radijas labai stipriai keičiasi. Gal ne visos radijo stotys yra supratusios, kaip žmonės klausosi radijo – daug kas galvoja, kad tą ir tą valandą įsijungsiu ir paklausysiu tos ir tos laidos. Tai taip nebevyksta. [...] To senojo radijo gal dar negalima jo laidoti, bet žmonės klausosi podcast`ų“, – sako. R. J. Jusionytė, prodiusuojanti laidą „Ką žmonės dirba?“.

Podcast`ai – tai garso pasakojimai arba radijas už jo ribų, kaip tinklalaides vadina jų kūrėjai. Tai garso failai, transliuojami internetu, o ne tradiciškai radijo bangomis.

Podcast`ų populiarumas auga, nes jie išlaiko žmonių dėmesį kur kas ilgiau nei, tarkim, tinklaraščio įrašas. Dar vienas privalumas – tinklalaidžių galima klausytis bet kuriuo metu, todėl jomis galime vadinti ir radijo laidų įrašus internete.

Vienas pirmųjų tinklalaidžių kūrėjų Lietuvoje žurnalistas Karolis Vyšniauskas įrašinėti vadinamąjį podcast`ą pradėjo daugiau nei prieš metus.

„Mums rūpi socialiai ir kultūriniai pokyčiai Lietuvoje. [...] Aš labai tikiu garsu ir garso tokiu poveikiu“, – sako K. Vyšniauskas.

Išsamiau – Urtės Korsakovaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.