Mokslas ir IT

2018.03.20 18:51

ES siekia tyrimo dėl netinkamo „Facebook“ vartotojų duomenų panaudojimo

BNS 2018.03.20 18:51

Europos Sąjunga (ES) antradienį paragino atlikti skubų tyrimą dėl pranešimų, jog viena įmonė, siejama su Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo prezidentine rinkimų kampanija, neteisėtai kaupė ir panaudojo 50 mln. „Facebook“ vartotojų duomenis.

ES teisingumo komisarė Vera Jourova iš „Facebook“ reikalaus pasiaiškinimo, kai šią savaitę lankysis Jungtinėse Valstijose.

Socialinis tinklas pateko į kritikos ugnį, paaiškėjus, kad Didžiosios Britanijos duomenų analizės įmonė „Cambridge Analytica“ saugojo ir analizavo maždaug 50 mln. puslapius „Facebook“ tinkle turinčių piliečių duomenis ir kad šie duomenys galbūt galėjo būti panaudoti per 2016 metų rinkimų kampaniją Jungtinėse Valstijose.

Europos Parlamento „Brexit“ koordinatorius ir buvęs Belgijos premjeras Guy Verhofstadtas antradienį paragino atlikti tyrimą. „Kada Markas Zuckerbergas ketina paaiškinti, kas nutiko su mūsų duomenimis? Šis duomenų nutekinimas yra visiškas skandalas, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis. – Europos Parlamentas privalo pradėti tyrimą. Informuosiu jus apie mūsų pasiektą pažangą.“

Britų parlamentarai pirmadienį taip pat pareikalavo, kad M. Zuckerbergas liudytų JK parlamento komitetui dėl duomenų netinkamo panaudojimo.

V. Jourovos biuras paragino antradienį Briuselyje posėdžiaujančias nepriklausomas Europos duomenų apsaugos tarnybas atlikti tyrimą dėl „Facebook“ skandalo.

Už skaitmeninę ekonomiką ir visuomenę atsakinga ES komisarė Marija Gabriel antradienį per spaudos konferenciją sakė, kad „mes nuolat sekame šią bylą“.

Jos teigimu, ES ketina „garsiai ir aiškiai“ pasakyti, kad „asmeninių duomenų apsauga yra viena iš pagrindinių Europos Sąjungos vertybinių“.