Mokslas ir IT

2018.03.10 14:00

Tarptautinėje technikos parodoje Kelne – inovatyvūs įrankiai ir medžiagos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.10 14:00

Vokietijoje, Kelno mieste, vyksta tarptautinė technikos paroda. Kokias naujienas savo lankytojams organizatoriai žada šiais metais?  

Gražinti namus populiaru visame pasaulyje. Tai daryti patiems ne tik smagu. Bet yra ir tam tikras požiūris į vartotojiškumą. Gali viską pasidaryti pats, o ne naudoti masinės gamybos produktus, dažnai pagamintus tolimoje šalyje, sunkiomis sąlygomis.

Europos „DIY“ asociacijos atstovas Johnas W. Herbertas teigia, kad mėgstantys viską pasidaryti patys naudoja vis profesionalesnius įrankius. Žmonės vis labiau tobulėja, tad jiems reikia ir modernių įrankių.

Namų remonto įrangos ir įrankių pramonė sparčiai auga ir imasi naujų krypčių. Ateities parduotuvės taps ir gamybos vietomis. Trimatis spausdinimas leis ateityje reikiamas dalis pasigaminti tiesiog parduotuvėje.

„Kodėl negalėtų būti parduotuvės, siūlančios trimatį spausdinimą? Paklausa yra ypač keičiamoms dalims. Tokioms parduotuvėms tai galimybė išplėsti pasiūlą“, – sako Peteris Henrichsas, įmonės, gaminančios statybines medžiagas, atstovas.

Modernūs įrankiai ir medžiagos pristatomi didžiausioje techninės įrangos parodoje Kelne, Vokietijoje.

Pasak organizatorių, ši paroda skirta inovacijoms. Šiemet joje – 2700 dalyvių iš 55 šalių. 80 procentų dalyvių yra iš užsienio.

Tai ir kopėčios, kurios gali būti saugiai pritvirtintos ant laiptų, ar medvaržčiai, prisitaikantys prie sienų ir lubų padėties. O su specialiais vandens pagrindu pagamintais dažais galite purkšti net ir vaikų žaislus.

Daugiau apie tai – reportaže.