Mokslas ir IT

2018.03.01 11:42

„Robotiada“ pristato renginio pramogas

LRT.lt2018.03.01 11:42

Pirmą pavasario savaitgalį „Robotikos akademija“ visas šeimas ir jaunuosius išradėjus suburs į šeštus metus iš eilės organizuojamą didžiausią technologijų šventę – „Robotiadą“, teigiama pranešime spaudai.

Kovo 3-ią „Litexpo“ parodų rūmai vienai dienai pavirs į stebuklingą, spalvotą ir kvapą gniaužiančią robotų, LEGO ir technologijų šalį.

10 000 mokslo ir inovacijų gerbėjų, 10 000 entuziazmu ir kūrybiškumu pulsuojančių širdžių – tiek lankytojų per dvi dienas organizatoriai pritraukė pernai. Šiemet ne mažiau robotikos ir technologijų mėgėjų bei profesionalų tikimasi sulaukti per vieną dieną. Renginio programa išties turtinga ir intriguojanti – be jau tradicinių pramogų (pasaulinio lygio robotų varžybų, interaktyvių dirbtuvių, dėmesį prikaustančių mokslo pranešimų) su savo unikaliais pasirodymais „Robotiadoje“ svečiuosis ir šalies aukštųjų mokyklų atstovai.

VGTU demonstruos tokius studentų pasiekimus kaip prototipą, skirtą povandeniniams objektams išgriebti, taip pat, mechatroninį įrenginį – vielos ir plonų vamzdelių programiškai valdomą lankstymo mašiną, skirtą apvaliems vamzdžiams arba ištisiniams strypams lankstyti – abu šie projektai yra realiai įgyvendinti ir kaip komerciniai gamybiniai užsakymai. Atvykę čia, kameroje stebėsite, kaip jūsų užduotis atlieka nuotoliniu pultu ar kompiuteriu belaidžiu interneto ryšiu valdomas mobilusis robotas, be to, galėsite savo fantaziją bei gebėjimus išbandyti dirbtuvėse.

KTU išmokys irkluoti virtualiojoje realybėje ir pakvies pasiplaukioti vaizdingame Galvės ežere. Taip pat supažindins su spalvą sekančiu ir veido identifikaciją gebančiu atlikti „Gimbal“ robotu. Jums bus suteikta galimybė paspausti nuotoliniu būdu valdomą roboto ranką „iBot“, susipažinti su „Šviesos sferos“ galimybėmis.

VTDK pakvies patrepsėti drauge su robotais, žaidžiant jų pačių sukurtą lenktynių žaidimą „Trepsiukas“, kuriame, trepsint ant jutiklinių platformų, vaikai moko robotukus ekrane judėti.

VU FiDi – Fizikų dienos, šiemet švenčiantys savo 50-metį, pristatys savo naujai kuriamą robotą, taip pat atliks mokslo populiarinimo šou, į kurį įtrauks ir „Tesla“ ričių (tesla coils) pasirodymą.

„Robotiada“ vienai dienai nukels visus susirinkusius į pasaulį, kuriame robotai bus nuolatiniai žmonių pagalbininkai. Besisukiojantys šalia, draugiški ir siūlantys pagalbą robotai taps neatsiejama visuomenės dalimi. Vieną iš tokių robotų pristatys „MIO“ atstovai. Jų robotas – tai maža parduotuvė ant ratų, iki kurios eiti nereikės. Šis robotas pats gali atvažiuoti pas kiekvieną jį pasikvietusį pagal specialią programėlę.

Šioje technologijų ir inovacijų šventėje dalyviai bus šiek tiek skirtingi. Vieni – smalsūs ir trokštantys pažinti technologijų pasaulį, o kiti surinkti iš detalių ir jiems vadovaus dirbtinis intelektas bei juos sukūrę mokslininkai. „Topo centras“ savo stende pristatys humanoidinį robotą „Pepper“. Tai tikra įžymybė robotų pasaulyje. Pepper – ypatingas robotas, galintis būti žmogaus pagalbininku ir draugu. Jis pats gali atpažinti žmogaus emocijas, į jas reaguoti ir netgi kalbėti, o šiuo metu mokosi ir lietuvių kalbos.

„Robotikos akademijos“ ambasadorius  Kristijonas Vasiliauskas žada, kad įvairiausių robotų ir, negana to, jų pačių sukurtų konstrukcijų iš LEGO „Mindstorms Education EV3“ tikrai netrūks. Šis rinkinys yra būtina kiekvieno tikro išradėjo amunicija, mat turi visas reikalingas dalis tam, kad būtų galima mokytis konstruoti, programuoti ir išbandyti robotų techniką. Eksperimentuodami su šiuo rinkiniu susipažinsite ir suvoksite pagrindinius fizikos dėsnius, įgysite patirties kuriant mechanines konstrukcijas bei programuojant skirtingų kalibrų robotus – nuo manipuliatorių iki robotų humanoidų.

Šių metų renginio tema – vanduo. Jei kada nors svarstėte, kaip atrodytų ateities pasaulis po vandeniu – jūsų proga jį išvysti.

Renginys vyks šį šeštadienį, kovo 3 dieną, Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.