Mokslas ir IT

2018.02.28 12:04

Baltijos-Amerikos laisvės fondas įvertins inovatyvius projektus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.28 12:04

Šį trečiadienį Baltijos-Amerikos laisvės fondas paskelbs inovacijų apdovanojimų laureatus. Baltijos-Amerikos laisvės fondo  koordinatorė Ingrida Laurinavičienė pasakoja, kad paraiškas konkursui galėjo teikti visos inovatyvios bendrovės – tiek mokslinių tyrimų centrai, tiek verslo kompanijos. „Tai yra labai įvairūs projektai. Svarbiausias dėmesys, į kurį kreipėme dėmesį, kad tai būtų inovatyvu, nauja, rodytų proveržį“, – sakė koordinatorė.

Visų įmonių ar centrų pateiktos idėjos taip pat turi būti susietos su Amerika. Fondo apdovanojimas – ne tik malonus dėmesys laureatams, bet ir finansinis paskatinimas. Pirmos vietos nugalėtojas laimi 10 tūkst. eurų, antros vietos laureatas – 5000 eurų.

Fondo prezidentė Danguolė Altman atskleidė, kad idėja rengti apdovanojimus kilo atsižvelgus į tai, kad po nepriklausomybės Baltijos šalys ėmė sparčiai kurti naujus verslus, inovatyvius projektus.

Fondas veikia 7 metus ir dėmesį skiria ne tik įmonėms, bet ir studentams, kurie norėtų įgyti mokslinės patirties JAV, jauniems tyrėjams, siekiantiems atlikti praktiką už Atlanto.

Išsamiau apie fondo veiklą – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.