Mokslas ir IT

2018.02.27 16:10

Iniciatyva Panevėžyje: ketina kuo daugiau vaikų sudominti robotika

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.27 16:10

Lietuvos regiono robotikos centrų. Savivaldybė ketina kuo daugiau vaikų sudominti robotikos mokslu, skatina rinktis šiuolaikinių technologijų specialybes bei viliasi, kad jie pasiliks dirbti Panevėžyje. 

Patiems sukurti užduotį, kurią robotas atliktų per pustrečios minutės – tokios taisyklės nesutrikdė miesto moksleivių, nes dauguma jų lanko robotikos būrelius, mokosi konstruoti ir techniškai mąstyti.

Mokytojai sako, kad tyrinėjimais grįstas robotikos mokslas itin perspektyvus, todėl norėtų, kad mokymo programose toks modulis atsirastų. Skaičiuojama, kad jau dabar pusantro šimto darželinukų ir per šimtą moksleivių Panevėžyje lanko robotikos būrelius.

„Galvojame, kad juos mokome konstruoti, programuoti, o vaikai įvertina visai ką kita. Jie sako – aš pradėjau pasitikėti savimi, supratau, kad galiu. Man labiausiai patiko, kad vaikai pasakė – mokytoja, mes supratome, kad savo norus ir poreikius reikia derinti su kitais žmonėmis“, – sako J. Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Renata Burbaitė.

Savivaldybė pasirašė sutartį su keturiolika institucijų, kad būtų skatinamas robotų kūrimas ir diegimas įvairiose ūkio šakose, rengiami specialistai.

Daugiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.