Naujienų srautas

Mokslas ir IT2018.02.23 20:03

Kodėl elektroninės knygos nepakeičia popierinių?

Elektronines knygas kol kas renkasi nedidelis procentas skaitytojų ir jų daugėja ne taip greitai, kaip prognozuota. Kaip sako leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė, svarbiausia – ne forma, o turinys. „Svarbu, kad kas nors skaitytų ir turinys domintų“, – įsitikinusi L. Varanavičienė.

Pasak leidyklos direktorės, tai, ar patogiau skaityti elektroninę ar popierinę knygą, priklauso ir nuo jos žanro.

„Žodynai, enciklopedijos, specialioji literatūra, vaistų žinynai, be abejo, privalo būti ne popieriniai. Manyčiau, kad ir lengvesnio turinio knygas, kurias galima greičiau sukti ekrane, skaityti lėktuve – kur kas patogiau [skaityti elektronines], – sako L. Varanavičienė.

Ji teigia, kad popierinė knyga tikrai išliks kaip estetikos objektas ar pojūčių objektas. Tam pritaria ir rašytoja Lina Ever, teigianti, kad rašytojui visada smagiau rankose laikyti „tikrą“, kvepiančią knygą, nors pati palankiai žiūri į abi formas.

„Aš būčiau už abi formas. Iš tiesų, aš manau, kad jos visiškai nekonkuruoja. [...] Vokietijoje prieš penkerius metus buvo prognozuojama baisus elektroninių knygų šuolis ir kad [jos] aplenks [popierines knygas], bet taip nenutiko“, – pasakoja rašytoja.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi