Mokslas ir IT

2018.01.23 09:20

Vilniuje atidaromas tarptautinis „blockchain“ centras

LRT.lt2018.01.23 09:20

Atstovai iš Europos Komisijos, Europos Centrinio Banko, LR Ūkio ministerijos, Lietuvos verslo, viešojo sektoriaus, akademikai bei pasaulyje pripažinti „blockchain“ ekspertai Vilniuje atidarys tarptautinį „blockchain“ centrą, skelbiama pranešime spaudai.

Sausio 27-ąją, šeštadienį, per 100 svečių iš Australijos, Kinijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Danijos, Gruzijos, Gibraltaro, Ukrainos bei Izraelio Vilniuje kalbėsis apie „blockchain“ ateitį, pristatys praktinius technologijos pritaikymo pavyzdžius. Į renginį atskrenda ir delegacija iš Davoso pasaulio ekonomikos forumo.

 „Blockchain“ technologija dažniausiai siejama su finansų technologijų sektoriaus inovacijomis, tačiau svarbu suvokti, kad sistema turi kur kas platesnį pritaikomumą – tiek versle, tiek viešojo administravimo srityje. Todėl šio centro atsiradimas padės Lietuvoje stiprinti gana naują pasaulyje kompetenciją ir kurti inovatyvius produktus, kurie gali tapti ne tik sėkminga eksporto preke, bet ir šalies vizitine kortele“, – teigia centro atidarymo renginio svečius pasveikinsiantis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak „Blockchain Centre Vilnius“ valdybos pirmininko Pauliaus Kunčino, tokio profilio „blockchain“ centras yra pirmas Europoje. „Vienijame įspūdingą investuotojų, „blockchain“ ekspertų ir mentorių komandą. Mūsų centre reziduos stipriai išvystyti arba sparčiai augantys „blockchain“ projektai, turintys ambiciją plėstis į Europą, o iš Europos, į visą pasaulį“, – sako nepriklausomas ekonomistas ir finansų ekspertas P. Kunčinas, kuris yra vienas iš „Blockchain Centre Vilnius“ steigėjų.

„Blockchain Centre Vilnius“ yra oficialus tarptautinio „Blockchain Centre“ partneris Europoje. Centras padės startuolių bendruomenei ir entuziastams kurti ryšius su investuotojais, o centro partneriams Kinijoje ir Australijoje atvers kelius į europines rinkas.

„Centras savo profiliu ir veikla atspindi Lietuvos ambiciją tapti regiono inovacijų ir technologijų lydere. „Blockchain“ yra strateginė industrija Lietuvai. Mes turime išnaudoti galimybę tapti technologijos vėliavnešiais Europoje, tą ir padarysime“, – tikino P. Kunčinas.

Centro atidarymo iškilmėse dalyvaus ir pasisakys ūkio ministras V. Sinkevičius, „Blokckchain Centre Vilnius“ steigėjas Antanas Guoga, „Blockchain Centre Melbourne“ vadovas Martinas Davidsonas, Europos Komisijos atstovas Pierre`as Marro, Europos Centrinio Banko atstovas Dirkas Bullmannas, taip pat „blockchain“ technologiją kuriančios ar konkrečiose verslo srityse taikančios bendrovės.

„Blockchain Centre Vilnius“ centras įsikurs „Green Hall 2“ pastate. Beveik 800 kvadratinių metrų erdvėje bus vietų darbui, susitikimams, bendruomenės renginiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.