Mokslas ir IT

2018.01.23 09:37

Pirmoji „Amazon“ parduotuvė be kasininkų atvers duris pirkėjams

BNS2018.01.23 09:37

Elektroninės prekybos milžinė „Amazon“ planuoja pirmadienį Sietle atidaryti būtiniausių prekių parduotuvę, kurioje apsiperkantiems pirkėjams nereikės stovėti eilėse prie kasų ar naudotis savarankiško atsiskaitymo terminalu.

Šį parduotuvės be kasininkų modelį, pavadintą „Amazon Go“, JAV įmonė pristatė prieš kiek daugiau negu metus. Ji tuomet pareiškė, kad 170 kvadratinių metrų ploto parduotuvėje iš pradžių bus siūlomos tik maisto prekės ir joje galės apsipirkti tik įmonės darbuotojai.

Tačiau atliekant testavimą buvo nustatyta spragų, tad parduotuvės atidarymas eiliniams pirkėjams buvo atidėtas.

Sekmadienį savo svetainėje paskelbtame pranešime „Amazon“ pareiškė, jog sukūrė „pažangiausią pasaulyje apsipirkimo technologiją, kad jums nebereikėtų stovėti eilėse“.

Nors pasirengti atidarymui prireikė šiek tiek laiko, dabar parduotuvė pagaliau atvers duris.

Įeidami į šią parduotuvę pirkėjai, savo išmaniuosiuose telefonuose turintys tokio pat pavadinimo programėlę, prie įėjimo vartelių nuskenuoja QR kodą savo telefone. Po to jutikliai registruoja pirkėjų pasirenkamas prekes, kurios sudedamos į jų virtualųjį pirkinių krepšelį. Jeigu pirkėjas kokią nors prekę padeda atgal ant lentynos, ji iš pirkinių krepšelio automatiškai pašalinama.

Pasirinkę visas norimas prekes, pirkėjai iš parduotuvės paprasčiausiai išeina, o programėlė pirkinių sumą nurašo iš jų sąskaitos.

Pasak „Amazon“, sistemoje pasitelktos vaizdo kameros, jutikliai ir dirbtinis intelektas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.