Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Kodėl tinkamas naujagimio maitinimas svarbus jo intelektui augant

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Adelaidės universiteto (Australija) mokslininkai surado ryšį tarp kūdikio svorio ir jo intelekto koeficiento (IQ).

Adelaidės universiteto (Australija) mokslininkai surado ryšį tarp kūdikio svorio ir jo intelekto koeficiento (IQ).

Mokslininkai, ištyrę 13,8 tūkst. naujagimių duomenis, padarė išvadą, kad tai, kiek svorio kūdikis priauga per pirmąsias gyvenimo savaites, yra susiję su jo IQ, rašo Sciencedaily.com.

Tyrimo rezultatai, išpublikuoti tarptautiniame leidinyje „Pediatrics“, rodo, kad naujagimiai, kurie per pirmąsias keturias savaites priauga 40 proc. gimimo svorio, sulaukę 6 metų amžiaus turi bent 1,5 balo aukštesnį IQ.

Taip pat daugiau intelekto balų paaugę turi ir vaikai, kurių galvos perimetras paaugo daugiausiai. Galvos apimtis – smegenų dydžio rodiklis. Taigi kuo daugiau auga galva, tuo daugiau auga ir smegenys.

„Vaikai, kurie per pirmąsias savaites paaugo daugiausiai, sulaukę 6 metų parodė ypač aukštus verbalinius įgūdžius. Dėl sparčiau augančių smegenų ir jų nervų sistema vystosi kur kas anksčiau“, – teigė tyrimui vadovavusi dr. Lisa Smithers.

Anot mokslininkės, tyrimas parodo, kad tinkamas maitinimas pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais yra ypač svarbus. Kuo anksčiau jis bus sureguliuotas, tuo sveikesnis vaikas užaugs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi