Mokslas ir IT

2018.01.16 17:34

„Women Go Tech“: kodėl moterys nedrįsta ateiti į technologijų sektorių?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.16 17:34

Antradienį Vilniuje pristatyta antrą kartą organizuojama mentorystės programa „Women Go Tech“, akcentuojanti pagalbą profesinį kelią pradėjusioms moterims, besidominčioms karjera technologijų sektoriuje. Viena iš programos iniciatorių Žydrūnė Vitaitė pabrėžia, kad mentoriai gali padėti sugriauti stereotipus apie moterų darbą ne tik visuomenėje, bet ir visų pirma – žmogaus viduje.

Pasak „Women Go Tech“ iniciatorės, šiemet susidomėjimas programa pastebimai išaugo – į 71 vietą kandidatavo net 459 moterys.

Anot Ž. Vitaitės, šiais laikais barjerų moterims ateiti į technologijų sektorių tarsi nėra, tačiau žmonėms vis dar nepavyksta atsikratyti stereotipų.

„Vis dėlto yra labai daug visuomenėje vyraujančio stereotipo, kad šis sektorius – labiau vyriškas nei moteriškas. Norisi tas, kurios svajoja, bet nebūtinai drįsta, šiek tiek padrąsinti, paskatinti į tą technologijų sektorių įsilieti, žengti pirmus žingsnius“, – sako Ž. Vitaitė.  

Kodėl moterys nedrįsta žengti pirmų žingsnių? Anot programos iniciatorės, moterims neretai pritrūksta paramos iš pačių artimiausių žmonių.

„Merginos interviu kalba apie tai, kad kai kurioms studijuoti technologijų mokslų neleido tėvai, kai kurios negavo palaikymo iš draugų. Kai kurios nedrįsta pačios, nes mano, kad ateiti pirmai moteriai dirbti į technologijų kompaniją gali būti labai labai sunku“, – sako Ž. Vitaitė.

Daugiau apie tai – įraše.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt