Mokslas ir IT

2018.01.04 18:09

„Samsung“ tapo didžiausiu pasaulyje puslaidininkių mikroschemų gamintoju

ELTA2018.01.04 18:09

Pietų Korėjos „Samsung“ aplenkė konkurentus amerikiečius „Intel“ bei tapo didžiausiu pasaulio puslaidininkių mikroschemų gamintoju. Tai praneša tyrimą paskelbusi konsultacijų įmonė „Gartner“.

„Samsung Electronics“ įgavo didžiausią rinkos dalį bei perėmė pirmąją poziciją iš „Intel“. Tai yra pirmas kartas nuo 1992 m., kai „Intel“ nėra sektoriaus lyderiai“, – teigė „Gartner“ analitikas Andrew Norwoodas.

„Garnter“ suskaičiavo, kad visa pasaulinė puslaidininkių mikroschemų rinka pernai išaugo 22 proc., iki 419,7 mlrd. dolerių. Tam didžiausią įtaką turėjo išmaniųjų telefonų ir kitų išmaniųjų prietaisų paklausa.

„Samsung“ pardavimai išaugo 52,6 proc., iki 61,2 mlrd. Tai kompanijai suteikė 14,6 proc. pasaulinės puslaidininkių mikroschemos rinkos. „Intel“ pardavimai gerokai atsiliko nuo rinkos ir augo tik 6,7 proc., iki 57,7 mlrd. dolerių, todėl kompanija liko su 13,8 proc. rinkos dalimi.

„Atminties lustai sudarė daugiau nei du trečdalius viso puslaidininkių mikroschemų rinkos augimo bei tapo didžiausia kategorija sektoriuje“, – sakė A. Norwoodas.

„Garnter“ užsimena, kad reitingas šiemet vėl gali keistis iš esmės tuo atveju, jei Singapūro įmonei „Broadcom“ pavyks įsigyti konkurentą iš JAV „Qualcomm“. Praėjusių metų lapkritį sandoriui įvykti neleido reguliavimo tarnybos, bet „Broadcom“ užsiminė, kad šiemet sandorį bus bandoma atgaivinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt