Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.12.27 13:28

Prarastas ryšys su pirmuoju Angolos palydovu, paleistu iš Baikonūro

BNS 2017.12.27 13:28

Prarastas ryšys su pirmuoju Angolos palydovu „AngoSat 1“, vėlai antradienį paleistu iš Baikonūro kosmodromo ir pasiekusiu savo numatytą orbitą, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė šaltinis kosmodrome.

Pasak jo, specialistai bando atkurti ryšį su šiuo rusų gamybos palydovu.

„Po atsiskyrimo nuo (raketos nešėjos) viršutinės pakopos „Fregat“ palydovas užmezgė ryšį, bet vėliau ryšys su juo buvo prarastas, telemetrinės informacijos perdavimas nutrūko“, – sakė šaltinis.

Oficialaus Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ patvirtinimo „Interfax“ kol kas negavo.

Naujienų agentūros AFP šaltinis trečiadienį taip pat sakė, kad ryšys su „AngoSat-1“ nutrūko.

„Kontaktai laikinai nutrūko“, – telefonu sakė šaltinis ir nurodė, kad specialistai aiškinasi padėtį.

Agentūra pranešė, kad raketos nešėjos viršutinė pakopa „Fregat SB“ sėkmingai iškėlė kosminį aparatą į numatytą orbitą ir kad palydovas tada nuo jos atsiskyrė.

Raketa nešėja „Zenit 2SB“ 22 val. Maskvos (21 val. Lietuvos) laiku startavo iš Rusijos nuomojamo Baikonūro kosmodromo Kazachstane.

Geostacionariojoje orbitoje skriejantį ryšių palydovą „AngoSat 1“ pagamino rusų korporacija „Energija“, jį eksploatuos kompanija „AngoSat“.

Tai pirmasis Angolos ryšių palydovas; jis užtikrins televizijos transliavimą Angolos teritorijoje ir visame Afrikos žemyne.

Projektas „AngoSat“ apima palydovo pagaminimą, jo paleidimą ir ryšių bei televizijos antžeminės infrastruktūros sukūrimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi