Mokslas ir IT

2017.12.18 20:55

„Twitter“ pradeda kovą su „neapykantos“ ir „įžeidžiančio“ turinio žinutėmis

BNS 2017.12.18 20:55

Kompanija „Twitter“ paskelbė nuo pirmadienio pradedanti taikyti naujas taisykles, kuriomis siekiama filtruoti „neapykantos“ ir „įžeidžiančio“ turinio žinutes šiame socialiniame tinkle, taip pat ir skatinančias smurtą.

Ši platforma seniai buvo kritikuojama dėl neapykantą kurstančių grupių pasisakymų joje.

„Konkretūs grasinimai smurtu arba linkėjimas rimtai susigadinti sveikatą, mirti arba susirgti kuriam nors asmeniui arba žmonių grupei prieštarauja mūsų politikai“, – sakoma naujajame platformos naudojimo taisyklių apraše.

Taip pat bus draudžiamas bet koks „smurtą arba smurtinių veiksmų vykdytojus šlovinančio“ turinio žinutės bei neapykantą kurstantys paveikslėliai, įskaitant logotipus ir simbolius, susijusius su „priešiškumu ir nusikalstamais ketinimais“ prieš tam tikras konkrečias grupes.

„Twitter“ žada uždaryti paskyras, susijusias su organizacijomis, naudojančiomis arba skatinančiomis smurto naudojimą prieš civilius amenis ir per tas paskyras platinančiomis savo idėjas.

Tačiau kariuomenės ir vyriausybės institucijų paskyros nebus uždaromos. Išimtys taip pat numatytos „grupėms, kurios šiuo metu dalyvauja taikiame konflikto sprendime“.

Platformos „Twitter“ politika sulaukė daug kritikos praėjusį mėnesį, kad nesiėmė jokių veiksmų po vienos iš JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinančių žinučių Šiaurės Korėjai.

Atsakydama kompanija pažadėjo peržiūrėti savo politiką, tačiau pabrėžė, kad priimant sprendimą dėl tam tikros žinutės pašalinimo reikia atkreipti dėmesį į visuomenės interesus ir „naujienos vertę“ (newsworthiness).

Tai naujausiais bandymas pašalinti neteisėto arba įžeidžiančio turinio žinutes iš socialinių tinklų, išsaugant nuomonių skirtumus ir pasisakymus prieštaringai vertinamomis temomis.

Viena iš paskyrų, kurios daugiau nebesimato tviteryje, priklausė judėjimo „Britain First“ lyderei Jayda Fransenui, kurios antiislamiškomis žinutėmis mėgo dalintis D. Trumpas. Taip pat nematyti ir kito šio grupės lyderio Paulo Goldingo paskyros.

„Twitter“ sakė kol kas neturinti informacijos, koks skaičius paskyrų gali būti uždarytas, įsigaliojus šiai naujajai tvarkai.