Mokslas ir IT

2017.12.14 20:37

Į Žemę grįžo trys TKS įgulos nariai

ELTA2017.12.14 20:37

Po penkių Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) praleistų mėnesių į Žemę grįžo rusų kosmonautas bei italų ir amerikiečių astronautai.

„Sojuz“ kapsulė, parskraidinusi rusą Sergejų Riazanskį, amerikietį Randy Bresniką bei italą Paolo Nespolį, kaip ir planuota, nusileido Kazachstano stepėje Centrinėje Azijoje. „Viskas vyko sklandžiai“, – ketvirtadienį sakė komentatorius.

Nusileidimo vieta buvo maždaug už 150 km į pietryčius nuo Žezkazgano miesto. Rusijos skrydžių valdymo centre prie Maskvos ekrane tradiciškai pasirodė užrašas „Nusileidimas patvirtintas“. Skrydis iš TKS truko apie tris valandas. NASA rodė, kaip rusų kosminis laivas lėtai tolsta nuo TKS.

Sugrįžėlius Kazachstane pasitiko 20 laipsnių šaltukas. Todėl pranešta, jog įprasta fotosesija po nusileidimo sutrumpinama iki minimumo, kad vyrai būtų kuo greičiau nuvežti į šiltą vietą.

Po kelių mėnesių nesvarumo būklės kosmonautams pradžioje reikalinga pagalba, nes jų raumenys yra suglebę ir kūnai vėl turi priprasti prie Žemės traukos.

Šiuo metu TKS įgulą sudaro rusas ir du amerikiečiai. Tačiau jau po kelių dienų jie sulauks pastiprinimo: sekmadienį į kosmosą turėtų pakilti rusas Antonas Škaplerovas, amerikietis Scottas Tingle`is ir japonas Norishige Kanai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt