Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.12.08 15:53

Pirmasis Baltijos šalyse vokiečių mokslinis institutas – regioninės politikos prioritetas

LRT.lt 2017.12.08 15:53

Ketvirtadienį Klaipėdos universiteto rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vadovu prof. dr. dr. h. c. (mult.) Winfriedu Bottcheriu. Šia sutartimi Klaipėdos universitete (KU) savo veiklą pradeda vykdyti pirmasis vokiečių mokslinis institutas Baltijos šalyse. Penktadienį KU vyko mokslinė diskusija „Regioninė Europa“, kurios tikslas – pristatyti Klaipėdos akademinei bendruomenei instituto tikslus ir siekius, rašoma pranešime spaudai.

KU – Baltijos jūros regiono universitetas

KU rektorius, kreipdamasis į svečius vokiečių kalba, teigė, kad tai išskirtinis įvykis Klaipėdos universitete. „Šiandien, kai regionų politika yra svarbi tiek Europoje, tiek pasaulyje, reikia suvokti, kad Klaipėdos universitetas nėra tik Vakarų Lietuvos regiono universitetas, jis yra ir Baltijos jūros regiono dalis. Džiaugiuosi, kad Klaipėdos universitete savo veiklą ir vokišką kultūrą puoselės Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutas“, – kalbėjo E. Juzeliūnas. Jo teigimu, gruodžio 7 d. pasirašyta sutartis yra svarbus žingsnis, siekiant gerinti regiono akademinį bendradarbiavimą, puoselėti KU tarptautiškumą, juolab kad universitetas siekia plėsti savo veiklą Baltijos jūros pakrantėje.

Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vadovas prof. W. Bottcheris priminė, kad institutas 2015 m. dėl politinių aplinkybių ir agresyvios Rusijos užsienio politikos sustabdė savo veiklą Kaliningrado valstybiniame technikos universitete. Per dešimtmetį išsilavinimą institute įgijo apie 250 studentų iš 20 šalių: JAV, Meksikos, Indonezijos, Rusijos, Gruzijos, Lenkijos ir kt. Nuo šiol tarptautines studijas institutas organizuos Klaipėdos universitete.

W. Bottcheris pristatė mokslinės diskusijos „Regioninė Europa“ programą: „Šiandien pas mus atvyko žymūs Europos regionų ekspertai, kurie pasidalins savo žiniomis, tuo, kaip jie mato Europos ateitį. Baltijos jūros valstybių tarybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Berndas Hemingway`us skaitys pranešimą „Baltijos jūros valstybių tarybos reikšmė šiaurės regionui“, Europos regionų komiteto pirmininkas Karlas Heinzas Lambertzas – „Europos Sąjunga miestų ir regionų atžvilgiu: esamos padėties vertinimas“.

Renginyje dalyvavo ir Vokietijos universitetų atstovai: Wupertalio universiteto profesorius dr. Franzas Knippingas, Heidelbergo universiteto profesorius dr. Joachimas Rogallis ir Gustavo Stresmanno instituto mokslinis vadovas strateginei plėtrai dr. Janas Ulrichas Claussas. Klaipėdos universitete lankėsi Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto alumnės Joanna Szymanska bei Anna Sharapova. Taip pat dalyvavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos Respublikos seimo narys Algimantas Kirkutis.

Remia Vokietijos Federacijos užsienio reikalų ministerija

Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vykdomasis direktorius, Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas doc. dr. Arūnas Baublys susirinkusiesiems perskaitė Vokietijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos sveikinimo laišką Klaipėdos universitetui: „Aš ne pasaulį norėjau pakeisti, aš norėjau padėti žmonėms jį suprasti. Tai pasakė Klausas Mehnertas, instituto, kuris įkurtas 1981 m., steigėjas. Šio instituto tikslas – padėti įvairių tautų žmonėms suprasti vienas kitą, megzti dialogą, bendradarbiauti. Užsienio reikalų ministerija sveikina Klaipėdos universitetą, svetingai priėmus Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutą, ir remia šią idėją finansiškai.“ Laiške rašoma, kad institutas bendradarbiaus su Thomo Manno muziejumi, Simono Dacho namais ir kt. vietomis, kur Lietuvoje ir regione puoselėjama vokiečių kultūra.

Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutas Vokietijoje įkurtas Aacheno Europos akademijos pagrindu. Institutas aktyviai bendradarbiauja su Rostoko universitetu. Šių metų rugsėjo 15 d. bendradarbiavimo sutartį su Rostoko universitetu pasirašė ir Klaipėdos universitetas. Nuo 2018 m. rugsėjo KU Socialinių mokslų fakultete bus pradėta vykdyti jungtinė Europos studijų magistrantūros studijų programa kartu su Rostoko universitetu. Studijos vyks vokiečių kalba, į Klaipėdos universitetą dėstyti atvažiuos profesoriai iš Vokietijos universitetų, žymūs mokslo ir politikos veikėjai iš Europos Sąjungos institucijų. Planuojama, kad studijuoti į Klaipėdos universitetą atvyks studentai ne tik iš ES šalių, bet ir iš Ukrainos, Baltarusijos, Uzbekijos, Kazachijos ir kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi