Mokslas ir IT

2017.12.06 08:31

Mokslininkai surado patį geriausią būdą, kaip galima lengvai lavinti atmintį

technologijos.lt2017.12.06 08:31

Žmogaus atmintis nėra tobula. Kartais skaitome knygas, mokomės, o vėliau nieko neatsimename. Tai gali baigtis prastu pokalbiu dėl darbo ar neišlaikytu egzaminu. Tačiau ką reikia daryti, kad būtume tikri, jog išmoktą informaciją atsiminsime?

Vaterlo universiteto mokslininkai išbandė keturis būdus, kurie yra dažnai rekomenduojami besimokantiems. Tai buvo skaitymas tyloje, skaitymas balsu, klausymasis kaip kas nors kitas skaito balsu ar savo paties įrašyto balso perklausa. Buvo stengiamasi išsiaiškinti, kaip geriausia įsidėmėti rašytinę informaciją. Tai aktualu visiems, nors, tikriausiai, labiausiai ši informacija domina studentus.

Tyrimas parodė, kad skaitymas balsu yra geriausia būdas atmintyje išsaugoti rašytinę informaciją. Taip tikriausiai yra dėl to, kad ji mus pasiekia keliais būdai. Visų pirma, mes matome simbolius, kuriais ši informacija išreiškiama. Antra, mes girdime savo balsą.

Visgi mokslininkai nepataria jums nuo šiol visko skaityti garsiai, jei norite tai atsiminti. Mūsų smegenims nepatinka vienu metu įsidėmėti didelį informacijos kiekį. Taigi, reikia pasirinkti detales, kurios yra svarbiausios. Mokslininkai pataria garsiai skaityti ne visą tekstą, o tik tas jo vietas, kurių labiausiai nenorite pamiršti.

Tyrimo autoriai mano, kad šie rezultatai padės ne tik besimokantiems, bet ir senjorams, kurie stengiasi išlaikyti savo silpstančią atmintį. Pasakydami ką nors garsiai mes ne tik perskaitome, ištariame ir girdime žodžius, bet ir padarome šį tą neįprasto. Kitaip tariant, pertraukiama tyla ir įprasta rutina. Skaitant tyliai ar klausantis įrašų mintims nesunku nuklysti kažkur tolyn nuo temos – po kurio laiko žmogus tiesiog praranda koncentraciją.

Tiesa, vien perskaityti kelių sakinių garsiai nepakanka. Intensyviai mokantis būtina pasirūpinti ir sveika mityba bei kokybišku miegu. Būtent miegant mūsų smegenyse įsitvirtina prisiminimai, todėl egzaminų sesijos metu nereikėtų mokytis iki paryčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt