Mokslas ir IT

2017.11.22 10:50

„Skype“ – nauja Kinijos juodojo sąrašo narė

ELTA2017.11.22 10:50

Pokalbių tinklas „Skype“ prisijungė prie vis ilgėjančio Kinijoje uždraustų komunikacijos priemonių sąrašo – „Apple“ trečiadienį teigė gavusi įsakymą iš savo programėlių parduotuvės panaikinti aplikacijas, kurios „pažeidžia nacionalinius įstatymus“.

Šalies vartotojai nebegali atsisiųsti „Skype“ iš Kinijos „Apple Store“ bei „Android“ parduotuvių, o Kinijos interneto naudotojai teigia, kad iš interneto „Skype“ yra dingusi jau kelias savaites.

„Mus viešojo saugumo ministerija informavo, kad nemažai IP telefonijos programėlių neatitinka vietinių įstatymų bei turi būti panaikintos iš programėlių parduotuvės Kinijoje“, – elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime teigė „Apple“.

Kinija šiemet dar labiau ėmėsi griežtinti ir taip griežtą interneto priežiūrą. Šalis priėmė naujus įstatymus, pagal kuriuos technologijų įmonės turi laikyti savo duomenis Kinijoje esančiuose serveriuose, be to, priimti nauji turinio apribojimai.

Manoma, kad Kinija smarkiai sutrikdė žinučių programėlės „WhatsApp“ veiklą prieš komunistų partijos suvažiavimą praėjusį mėnesį, kurio metu prezidentas Xi Jinpingas konsolidavo savo jėgą šalyje.

Kinija jau ne vienus metus blokuoja tokius socialinius tinklus kaip „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“, taip pat nemažai naujienų organizacijų. Ši cenzūra imta pravardžiuoti „didžiąja kinų ugniasiene“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.