Mokslas ir IT

2017.11.14 09:18

Visiems Lazdijų rajono penktokams – po „Micro:bit“ kompiuteriuką

LRT.lt 2017.11.14 09:18

Visorių informacinių technologijų parkas (VITP) 15 metų gimtadienį nusprendė paminėti kitaip: kartu su parke įsikūrusiomis įmonėmis 158 Lazdijų rajono penktokams bus padovanoti mikrokompiuteriai „Micro:bit“ ir prisidėti prie inociatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ pagrindinio tikslo įkvėpti vaikus domėtis technologijomis įgyvendinimo, rašoma pranešime spaudai.

„Technologijos yra nepigios, su jomis dirbti ir mokyti vaikus yra per mažai mokytojų. Nors dauguma Lietuvos savivaldybių vis drąsiau įsileidžia technologinės kūrybos būrelius į savo mokyklas, vis dar vyrauja šokiai, dailė, muzika, sportas ir panašiai. Lietuvoje stojančiųjų į technologijų ir fizinių mokslų studijas auga nuolat, tačiau dar ne tiek sparčiai, kad ateityje būtų galima užpildyti visas darbo vietas technologinėse įmonėse. Mūsų tikslas – sudominti technologijų kūrimu vaikus dar ankstyvame amžiuje, todėl ir sugalvojome gimtadienį atšvęsti būtent taip“, – tikina Edmundas Žvirblis, Visorių informacinių technologijų parko plėtros projektų vadovas.

Lazdijų rajono penktokams bus padovanoti 158 kompiuteriukai. Jais vaikams pradėti programuoti ir lavinti įgūdžius – ypač paprasta. „Be to, jį vaikai gali laikyti rankose, iš karto matyti rezultatus, o tai, mūsų nuomone, dar labiau sužadina vaizduotę ir ragina toliau tobulėti net savarankiškai“, – priduria Edmundas Žvirblis.

Visorių informacinių technologijų parkas kompiuteriukus dovanoja kartu su parke ir aplinkui veikiančiomis įmonėmis „VTeX“, „Viltechmeda“, „BOD Group“, „Optogama“, „Cognitio“, „Evana Technologies“, „Altechna R&D“, „Ados-Tech“, „Luno“, „Kvantiniai šviesos instrumentai“. 

Visoriuose, Vilniuje veikiantis Visorių informacinių technologijų parkas įsteigtas 2002 m. Parkas nuo pat pradžių vienijo technologijų įmones, aukštojo mokslo įstaigas ir užsiimdavo švietėjiška veikla. Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto ir Vilniaus kolegijos studentai čia visada galėdavo įgauti praktinių įgūdžių kuriant naujus produktus ir paslaugas su technologijų sektoriuje jau patyrusiais profesionalais. VITP jau penkerius metus yra vienas iš tarptautinės atvirų inovacijų sistemos DEMOLA dalyvių. 

Visorių informacinių technologijų parkas kartu su įmonėmis nuo veiklos pradžios jau pritraukė daugiau kaip 100 mln. EUR investicijų ir sukūrė per 1000 naujų darbo vietų. 

„Šiuo metu planuojame naujas investicijas. Parke užaugusioms įmonėms ir mūsų partneriams reikia dar apie 11 000 kv.m infrastruktūros tyrimų, prototipavimo ir testavimo veikloms. Tai IT, fotonikos, robotikos, kosminių technologijų krypčių įmonės. Esame tik parko plėtros pusiaukelėje“, – sako parko direktorius Saulius Arelis.