Mokslas ir IT

2017.11.08 09:20

Australijos bazėje Antarktyje sulūžo vėjo turbina

BNS 2017.11.08 09:20

Australijos bazėje Antarktyje esančios vėjo turbinos mentės nulūžo ir krisdamos ant žemės vos nekliudė sandėlio pastato, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Jie nurodė, kad dėl šio incidento bazė pradėjo naudoti atsarginį energijos šaltinį.

Viena iš dviejų Mosono mokslo stotyje esančių turbinų antradienį vakare sulūžo, nors tuo metu vėjo gūsiai buvo tik vidutinio stiprumo. Turbinos „galva“ krito iš 30 metrų aukščio.

Visi 13 ekspedicijos narių stotyje yra saugūs; incidento metu jie buvo gyvenamosiose patalpose, sakė bazės aprūpinimo ir eksploatavimo vadovas Robas Woodingas.

Antroji turbina dėl visa pikta buvo išjungta, bazė įjungė savo dyzelinius generatorius.

„Nors Mosone gali reguliariai kilti pūgos, sąlygos pastarosiomis dienomis buvo vidutiniškos, vėjo gūsių greitis siekė 40 mazgų (74 km per valandą)“, – sakė R. Woodingas.

Minima turbina yra vokiečių kompanijos „Enercon“ gamybos, ji pradėta eksploatuoti 2003 metais.

„Incidento priežastis nežinoma ir bus nuodugniai ištirta“, – sakė R. Woodingas. Jis pridūrė, kad turbinos būdavo nuolat tikrinamos ir tvarkomos.

Mosono stotis, pavadinta tyrinėtojo sero Douglas Mawsono vardu, yra viena iš trijų Australijos bazių Antarktyje. 1954 metais įsteigta Mosono stotis yra ilgiausiai be pertraukos veikianti stotis į pietus nuo poliaračio.