Mokslas ir IT

2017.11.03 12:25

„iPhone X“ privertė laukti, bet didelio pelno turbūt neatneš

Pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, pradėta prekiauti naujausiu „iPhone“ modeliu. Dėl to prie „iPhone X“ prekiaujančių salonų jau kelias dienas driekiasi eilės gerbėjų, kurie nori pirmieji įsigyti šį įrenginį. Tuo metu ekspertai sako, kad šio telefono pardavimai gali nebūti itin dideli.

Šiemet kompanija „Apple“ vienu metu pristatė du telefonus – „iPhone 8“ ir dešimtmečiui skirtą „iPhone X“. Pirmuoju pradėjo prekiauti prieš pusantro mėnesio. Tačiau jo sutikimas buvo kiek ramesnis nei įprasta.

Manoma, kad didžioji dalis gerbėjų nusprendė palaukti šešiomis savaitėmis ilgiau, sumokėti brangiau ir įsigyti „X“ modelį.

Vis dėlto specialistai mano, kad kompanijai šis įrenginys neatneš stulbinančių pardavimų. Pavyzdžiui, Kinijoje, kuri yra didžiausia išmaniųjų telefonų rinka, kompanija „Apple“ prarado nemažą rinkos dalį, kurią užėmė vietos gamintojai, siūlantys panašius telefonus, tačiau už gerokai mažesnę kainą.

Analitikai sako, kad pradėtas pardavinėti „X“ modelis nebus itin perkamas ir dėl gana didelės jo kainos, todėl manoma, kad jį įsigys žmonės, kurie iki tol naudojosi kompanijos „Apple“ gaminiais, tačiau daug naujų klientų šiam gamintojui prisivilioti nepavyks.