Mokslas ir IT

2017.10.30 14:03

Mobiliojo ryšio operatoriai atliko paskutinius dažnių keitimo darbus

ELTA2017.10.30 14:03

Naktį iš penktadienio į šeštadienį pagrindinių šalies mobiliojo ryšio tiekėjų tinkluose buvo atlikti paskutiniai techniniai pakeitimai – keičiami dažniai, kuriais teikiamos šių operatorių mobiliojo ryšio paslaugos 900 MHz dažnių juostoje.

Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojo Dr. Mindaugo Žilinsko teigimu, darbai atlikti sklandžiai – rimtesnių trikdžių buvo išvengta.

Radijo dažniai buvo pakeisti po to, kai praėjusių metų pradžioje trys mobiliojo ryšio tiekėjai RRT organizuotame aukcione įgijo teisę nuo šių metų lapkričio 1 dienos naudoti 900 MHz ir 1800 MHz radijo dažnių juostas.

Toks dažnių perskirstymas tarp operatorių Lietuvoje atliekamas pirmą kartą. Šis pokytis svarbus tuo, kad mobiliojo ryšio teikėjams buvo suteiktos vientisos, neišskaidytos dažnių juostos, kaip buvo iki šiol. Dėl to operatoriai galės maksimaliai išnaudoti suteiktus dažnius, sumažės trukdžių tikimybė, padidės mobiliojo ryšio tinklų talpa.

Pernai vykusio RRT aukciono laimėtojai įsipareigojo per trejus metus nuo leidimo naudoti dažnius išdavimo dienos užtikrinti, kad ne mažiau kaip 98 proc. Lietuvos Respublikos teritorijos aprėps kiekvieno operatoriaus mobiliojo ryšio tinklas, kuriuo bus teikiamos viešosios judriojo telefono ryšio paslaugos. 

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad po dažnių keitimo gali neveikti itin seni, daugiau nei penkiolikos metų mobiliojo ryšio telefonai. Jei taip nutiko, informaciją apie galimus veiksmus vartotojams suteiks jų mobiliojo ryšio operatorius. Taip pat turint ir kitų klausimų dėl suprastėjusio paslaugų veikimo vartotojams rekomenduojama kreiptis į savo mobiliojo ryšio paslaugų teikėją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt