Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.10.28 22:30

Po dažnių keitimo darbų sutriko „Bitės“ ir „Tele-2“ mobilusis ryšys

Šeštadienio vakarą bendrovių „Bitė Lietuva“ ir „Tele-2“ klientai skundėsi mobiliojo ryšio sutrikimais. Taip įvyko dėl naktį iš penktadienio į šeštadienį vykdytų techninių pakeitimų – buvo keičiami dažniai, kuriais teikiamos šių operatorių mobiliojo ryšio paslaugos, 900 MHz ir 1800 MHz dažnių juostose. 

Paskambinus „Bitė Lietuva“ informacijos telefonu, operatorė paaiškino, kad ryšys sutrikęs dėl šių atnaujinimų – keičiamų dažnių. Jos teigimu, būtent todėl gali būti mobiliojo ryšio sutrikimų. Ryšio trikdžių „Bitė Lietuva“ klientai, anot jos, gali patirti iki sekmadienio ryto.

Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ ryšių su visuomene vadovas Antanas Bubnelis 15min teigė, kad naktį vykdyti darbai buvo sėkmingi, tačiau šeštadienį dar buvo fiksuojami ryšio sutrikimai.

„Jų priežastys jau yra išspręstos. Vienintelis galimas dalykas, jei labai senas telefono aparatas, tuomet gali būti, kad jis, pakitus dažniui, neveiks. Tokiu atveju reikėtų paskambinti operatoriui, jis patars, ką daryti“, – situaciją komentavo A. Bubnelis.

Dėl tų pačių priežasčių, kaip patikino operatorė, sutriko ir bendrovės „Tele-2“ ryšio paslaugos.

„Po dažnio pakeitimo visiškai nėra ryšio – neįmanoma nei paskambinti, nei išsiųsti SMS. Iš kito tinklo SMS gaunu. Paslauga apmokėta avansu, t.y. – išankstinio mokėjimo. Nežinia, kiek dar žmonių Lietuvoj sėdi be ryšio kaip akmens amžiuj, negavę iš operatoriaus nei pranešimo, nei atsiprašymo. Rašau iš Linksmakalnio, Kauno rajono“, – skundėsi „Tele-2“ vartotojas.

Priminsime, kad radijo dažniai keičiami po to, kai 2016 metų pradžioje trys mobiliojo ryšio tiekėjai RRT organizuotame aukcione įgijo teisę nuo 2017 m. lapkričio 1 d. iki 2032 m. spalio 31 d. naudoti 900 MHz ir 1800 MHz radijo dažnių juostas.

Toks dažnių perskirstymas tarp operatorių Lietuvoje atliekamas pirmą kartą. Šis pokytis svarbus tuo, kad mobiliojo ryšio tiekėjams buvo suteiktos vientisos, neišskaidytos dažnių juostos, kaip buvo iki šiol. Dėl to jie galės maksimaliai išnaudoti suteiktus dažnius, sumažės trikdžių tikimybė, padidės mobiliojo ryšio tinklų talpa.

Pernai vykusio RRT aukciono laimėtojai įsipareigojo per trejus metus nuo leidimo naudoti dažnius išdavimo dienos užtikrinti, kad ne mažiau kaip 98 proc. Lietuvos Respublikos teritorijos aprėps kiekvieno operatoriaus mobiliojo ryšio tinklas, kuriuo bus teikiamos viešosios judriojo telefono ryšio paslaugos. Kiekvienas leidimo turėtojas taip pat privalės užtikrinti, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. spartusis belaidis plačiajuostis ryšys (30 Mb/s ir didesnės spartos) aprėptų teritoriją, kurioje gyventų ne mažiau kaip 85 proc. Lietuvos Respublikos gyventojų.

Operatoriai už suteiktus dažnius bendrai į valstybės biudžetą įsipareigojo sumokėti 38,1 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi