Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Tyrimas: gimdydamos moterys gali patirti orgazmą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nemažai vaikų susilaukusių moterų teigė, kad gimdydamos patiria keistas, į orgazmą panašias malonumo bangas, praneša livescience.com.

Nemažai vaikų susilaukusių moterų teigė, kad gimdydamos patiria keistas, į orgazmą panašias malonumo bangas, praneša livescience.com.

Naujos apklausos duomenys parodė, kad 0,3 proc. moterų gimdydamos patiria orgazmą.

Psichologijos profesorius Barry Komisarukas teigė, kad vaginalinis stimuliavimas gimdymo metu gali arba užblokuoti skausmą, arba sukelti orgazmą. Pasak B. Komisaruko, kadangi kiekvienos moters anatomija yra unikali, vienos jaučia malonumą, kitos – skausmą.

„Yra daugybė faktorių, kurios gali gimdymą paversti arba labai maloniu, arba siaubingu išgyvenimu. Ir tai nepriklauso tik nuo moters psichologijos ar anatomijos", – teigė profesorius. Jo teigimu, daug lemia ir gimdyvės aplinka, ligoninės sąlygos, akušerio patirtis ir t.t.

Anekdotai apie orgazmą gimdymo metu sklandė jau seniai. Turbūt didžiausio susidomėjimo buvo sulaukta po 2009 m. išleisto filmo „Orgasmic Birth: The Best-Kept Secret“. Pasirodo, kai kurios moterys tiesiog gėdijasi prisipažinti, jog patyrė orgazmą, nes vaiko gimimas ir orgazmas yra du nederantys dalykai.

Apklausoje nuomonę pareiškė 956 akušerės, priėmusios 206 tūkst. gimdymų. Tyrimą atlikusi psichologė Thierry Postel teigia, kad 668 kartus moterys pačios prisipažino apie patirtą orgazmą, o dar 868 kartus orgazmą liudijančius ženklus teigė mačiusios akušerės.