Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.10.16 16:27

Veiklą nutraukia seniausias Irano socialinis tinklas

BNS 2017.10.16 16:27

Irano seniausias socialinis tinklas pirmadienį pranešė nutraukiantis veiklą po to, kai jam ne vienerius metus teko kovoti su cenzūruotojais, kurie galiausiai leido šalyje veikti „Instagram“ ir kitiems užsienietiškiems socialiniams tinklams.

„Cloob“ buvo sukurtas prieš 12 metų, kaip atsakas į „Facebook“ ir „Google“ sukurtą, tačiau jau nebeveikiantį socialinį tinklą „Orkut“. Piko metu iranietiškuoju „Facebook“ naudojosi apie 2 mln. žmonių.

Tačiau būtinybė sekti nuotraukas, kad moterys nuotraukose nerodytų nepridengtų plaukų, bei šalinti politiškai jautrius komentarus, nuolat įveldavo socialinį tinklą į konfliktus su valdžia.

„Cloob“ visiškai užblokuotas buvo tris kartus, o paskutinį kartą jam atblokuoti prireikė 28 dienų“, – savo tinklaraštyje parašė sakė kompanijos direktorius Mohammadas Javadas Shakouri Moghadamas.

„Kaip ir ūkininkui, taip ir tinklalapio prižiūrėtojui labai sunku atgaivinti žemę, kuri dirvonavo 28 dienas“, – sakė jis, pridūręs, kad jo komanda nebeturi „energijos ar entuziazmo“ toliau kovoti.

Iranas uždraudę socialinį tinklą „Facebook“, nes negali jo prižiūrėti, ypač kalbant apie moterų skelbiamas nuotraukas. Jose jos užfiksuotos be skaros, kas yra draudžiama pagal šalies islamiškuosius įstatymus. Tačiau tinklalapiai, kaip „Instagram“, nėra uždrausti ir Irane yra labai populiarūs.

Pareigūnai teigia negalintys uždrausti populiarių internetinių paslaugų, jeigu nėra vietinės alternatyvos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi