Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.10.03 16:56

„Kibernetinis skydas 2017“ – egzaminas greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandai

LRT.lt 2017.10.03 16:56

Spalio 2 d. Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandai prasidėjo nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2017“. Pratybų vertinimo grupė bandys atsakyti į klausimą, ar profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo karių jungtinė komanda yra pasiruošusi efektyviai reaguoti į grėsmes kibernetinėje erdvėje ir ar gali padėti suvaldyti kibernetinio saugumo incidentus ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojui.

Spalio 3–4 d. vyksta techninė pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ dalis, jos metu į 15 komandų suskirstyti institucijų ir įmonių kibernetinio saugumo specialistai pagal pratybų scenarijų treniruosis suvaldyti ir atremti kibernetines atakas nukreiptas prieš ypatingos svarbos IT sistemas ir tinklus ir užtikrinti jų teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir kitų Lietuvos miestų.

Pagrindinė Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandų, sudarytų iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo karių, užduotis - ginti Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacines sistemas, tačiau taip pat šios komandos, remdamos Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą, gali būti pasitelkiamos padėti kitoms valstybės institucijoms suvaldyti kibernetinius incidentus.

Lietuvos kariuomenėje kibernetiniai pajėgumai, kaip atskiras operacinis elementas, atsirado dar 2016 m. viduryje, o 2017 m. gegužę pradėtos formuoti trys Tinklų valdymo ir kibernetinės gynybos moduliai, kurių pagrindu priklausomai nuo kibernetinio incidento pobūdžio sudaromos atitinkamos greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandos.

Vienas modulis, kurį sudaro iki dvidešimties specialistų, komplektuojamas tik iš profesinės karo tarnybos karių, kiti du sudaromi ir iš profesinės karo tarnybos, ir aktyviojo rezervo karių, kurie, esant poreikiui, būtų šaukiami iki penkiasdešimties dienų tarnybai per metus.

Pratyboms skirtą virtualią informacinę infrastruktūrą suteikia Kauno technologijos universitetas, o rengiant pratybas taip pat bendradarbiaujama su Vilniaus universitetu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi