Mokslas ir IT

2017.10.03 07:18

EP balsuos, kaip stiprinti kovą su kibernetiniais nusikaltimais

Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl rezoliucijos, kurioje siūlys, kaip stiprinti kovą su kibernetiniais nusikaltimais ir seksualine prievarta prieš vaikus internete. Skaičiuojama, kad Europoje apie 80 procentų įmonių yra patyrusios bent vieną kibernetinio saugumo incidentą ir jų skaičius tik didėja.

Pernai Lietuva payrė daugiau nei 50 tūkst. kibernetinių atakų, visoje Europos Sąjungoje (ES) kasdien fiksuojama apie 4000 kibernetinių incidentų.

Pastaruoju metu daugėja išpirkos reikalaujančios programinės įrangos, kai už duomenų ar kompiuterio atkūrimą reikalaujama sumokėti.

Europarlamentarai antradienį greičiausiai siūlys tiek verslui, tiek viešajam sektoriui investuoti į kibernetinį saugumą ir mokymus, stiprinti teismų ir policijos bendradarbiavimą bei skatinti bendrijos šalis keistis informacija.

Praėjusią savaitę prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad kibernetinių išpuolių taikiniu vis dažniau tampa ne tik interneto vartotojai, bet ir valstybinės institucijos ar rinkimai, todėl reikia steigti ES kibernetinio greitojo reagavimo pajėgas.