Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.09.28 14:49

EK nustatė gaires: kaip kovoti su netesėtu turiniu internete

LRT.lt 2017.09.28 14:49

Europos Komisija (EK) skelbia rekomendacijas, pagal kurias interneto platformos turėtų užkardyti, aptikti ir šalinti neapykantą, smurtą ir terorizmą internete kurstantį neteisėtą turinį, rašoma pranešime spaudai.

Internete vis labiau plintanti teroristinė ir smurtą bei neapykantą kurstanti medžiaga kelia didelę grėsmę ES piliečių saugumui. Ji taip pat pakerta piliečių pasitikėjimą skaitmenine aplinka – viena svarbiausių inovacijų, augimo ir darbo vietų kūrimo varomųjų jėgų.

Už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas EK pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas sakė: „Europa iš esmės imasi neteisėto turinio internete problemos. Padedame platformoms vykdyti savo pareigą glaudžiai bendradarbiaujant su teisėsaugos institucijomis ir pilietine visuomene. Mūsų rekomendacijose numatyta apsaugos priemonių, kad nebūtų pašalinta pernelyg daug turinio ir kad viskas vyktų skaidriai ir ginant tokias pagrindines teises kaip saviraiškos laisvė.“

Iniciatyvus ir veiksmingas neteisėto turinio šalinimas

• Neteisėto turinio aptikimas ir pranešimas apie jį. Interneto platformos turėtų glaudžiau bendradarbiauti su kompetentingomis nacionalinėmis institucijomis – paskirti kontaktinius punktus, kad į juos būtų galima greitai kreiptis dėl neteisėto turinio šalinimo. Kad greičiau aptiktų neteisėtą turinį, interneto platformos raginamos glaudžiai bendradarbiauti su patikimais pranešėjais, t. y. specialiais subjektais, turinčiais profesionalių žinių, kas yra neteisėtas turinys. Be to, jos turėtų sukurti lengvai prieinamus mechanizmus, kad vartotojai galėtų pranešti apie neteisėtą turinį, ir investuoti į automatinio aptikimo technologijas.

• Veiksmingas šalinimas. Neteisėtą turinį reikėtų pašalinti kuo greičiau, galbūt net per nustatytą laiko tarpsnį, jei gali būti padaryta didelė žala, pavyzdžiui, kurstant teroristinius veiksmus. Komisija toliau analizuos konkretaus laiko tarpsnio klausimą. Platformos turėtų vartotojams aiškiai išdėstyti savo turinio politiką ir skelbti skaidrumo ataskaitas apie gautų pranešimų skaičių ir tipus. Interneto bendrovės turėtų įdiegti apsaugos priemones, kad nekiltų rizika pašalinti pernelyg daug turinio.

• Pakartotinio įkėlimo prenvencija. Interneto platformos turėtų imtis priemonių, kad atgrasytų vartotojus nuo neteisėto turinio pakartotinio įkėlimo. Komisija labai ragina toliau naudoti ir plėtoti automatines priemones, kuriomis užkertamas kelias įkelti pašalintą turinį iš naujo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi