Mokslas ir IT

2017.09.20 11:44

Socialdemokratai susirūpino dėl mokslo centrų rajonuose

LRT.lt 2017.09.20 11:44

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai Raminta Popovienė ir Valentinas Bukauskas kreipiasi į Seimo Švietimo ir mokslo komitetą keldami klausimą dėl mokslo centrų (STEAM) steigimo rajonuose, teigiama pranešime spaudai.

STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos, kūrybiškumo ugdymo – centrai atsirasti dešimtyje Lietuvos miestų.

Mokslo centrų kūrimą planuota finansuoti 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis ir skirti 5,8 mln. eurų steigimui Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus miestuose. Su kai kuriomis savivaldybėmis jau buvo sudarytos sutartys dėl centrų steigimo.

STEAM centrai dešimtyje rajonų centrų turėjo atsirasti jau 2018 metais. „Deja, praėjo beveik metai – iš Švietimo ir mokslo ministerijos pareigūnų viešų kalbų – tik patvirtinimai apie mokslo centrų steigimą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kitos savivaldybės apie centrų steigimą netgi neinformuojamos“, – sako Seimo narys V. Bukauskas.

STEAM centrus buvo nuspręsta steigti dešimtyje regionų, atliepiant į kiekvieno regiono specifiką, kad minėtuose miestuose atsirastų interaktyvūs mokslo centrai, kuriuose vaikai galėtų iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti laboratorijose ir kurti.