Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.09.19 10:38

#SWITCH prasidėjo: Kaunas dienai tapo technologijų ekspertų centru

LRT.lt 2017.09.19 10:38

Didžiausias šių metų technologijų ir verslumo renginys #SWITCH! jau nuo ryto traukia pažangai neabejingus lankytojus ir visuomenės lyderius. Trečius metus iš eilės vykstantis renginys šiemet didžiausią dėmesį skiria aktualiausioms skaitmeninės rinkos temoms – pradedant medicininių technologijų revoliucija, baigiant kriptovaliutomis ir „blockchain“ technologija. Visą dieną truksiančio renginio dalyviai jau su nekantrumu laukia ir JAV technologijų milžinių „Google“ ir „Facebook“ atstovų paskaitų bei „bitcoin“ konkurentų „Dash“ ir „NEM“ kūrėjų diskusijų.

Tiesioginė renginio visų programų transliacija;

tiesioginė profesionalų programos transliacija,

tiesioginė „Kaunas entrepreneurship cafe“ transliacija

Įkvėpimui – pasaulinio garso specialistų įžvalgos

Vienas iš #SWITCH! iniciatorių, europarlamentaras Antanas Guoga priminė, kad šis renginys nėra tradicinė konferencija, o skaitmenine ateitimi tikinčių ir technologijų naujovėmis besidominčiųjų susibūrimas.

„Lietuva turi didelę talentų bazę. Dabartinės Y ir Z kartos atstovai yra ateities kūrėjai, keliaujantys po pasaulį, besidomintys viskuo, ieškantys atsakymų bei drąsiai eksperimentuojantys. Būtent šie žmonės yra didžiausias Lietuvos turtas, todėl tikiuosi, kad #SWITCH! jiems taps įkvėpimu įgyvendinti drąsiausias idėjas ir atrasti save“, – kalbėjo A. Guoga.

Nuo 8 val. ryto iki 18 val. vakaro vyksiančioje konferencijoje pranešėjai iš Lietuvos ir viso pasaulio diskutuos pačiomis įvairiausiomis bei aktualiausiomis temomis – pradedant dirbtinio intelekto ir robotų ateitimi, baigiant kibernetiniu saugumu, „blockchain“ technologija, moterimis technologijų sektoriuje bei autorinių teisių užtikrinimu.

Inovacijų renginyje apsilankys ir „blockchain“ iššūkį žinomiausiai pasaulio virtualiai valiutai „Bitcoin“ metusių „Dash“ ir „NEM“ kriptovaliutų kūrėjai.

Pačias opiausias temas be kitų pranešėjų, nagrinės ir interneto milžinių „Google“, „Facebook“, „Nasdaq“, „Oath“, „Mastercard“, kitų technologijų kompanijų bei Europos Komisijos, įskaitant Komisarą sveikatai V.Andriukaitį, ir Lietuvos profesionalai.

BNS nuotr.

Būsimuoju Lietuvos medicinos technologijų centru dažnai pavadinamame Kaune vyksiantis #SWITCH! taps ir vieta diskusijoms apie sveikatos priežiūros skaitmenizaciją. Anot pranešimą apie e.sveikatos technologijas skaitysiančio V. Andriukaičio, jau šiandien pacientų ir gydytojų gyvenimą palengvinantys skaitmeniniai sprendimai ateityje į sveikatos priežiūros sritį įpūs dar daugiau naujovių.

„Didžiausias laimėjimas yra lengvesnė prieiga prie sveikatos priežiūros paslaugų. Pavyzdžiui, IT sprendimai leidžia atokiose vietovėse gyvenantiems pacientams susisiekti su savo gydytoju skaitmeniniu būdu. Kitas privalumas – geresnė gydymo kokybė ir priežiūros nenutrūkstamumas“, – vieną iš pavyzdžių, kaip technologijos gerina gyvenimo kokybę, pateikė V. Andriukaitis.

Laukia ne tik pranešimai

Savo sričių profesionalai visą dieną vyksiančiose diskusijoje ir pranešimuose kalbės ir apie kitus naujausius skaitmeninės rinkos iššūkius, pavyzdžiui, kokias galimybes #fintech sektoriui atneša greitai besivystančios technologijos? Ką reikia daryti viešajam sektoriui, ypač savivaldybėms, kad pritrauktų technologijų kompanijų investicijas į mažesnius miestus? Iš kur gauti lėšų būtiniems infrastruktūriniams pokyčiams? Kaip skatinti inovacijas, bet kartu ir užtikrinti autorinių teisių apsaugą?

Tiesa, šiųmetėje #SWITCH! programoje numatytos ne tik specialistų diskusijos ir pranešimai, bet ir technologijų entuziastų apdovanojimai.

Renginio metu jau buvo apibendrintas visą parą vykęs „Swedbank“ organizuotas #SWITCH hakatonas bei apdovanoti jo dalyviai. Pastarieji nuo ankstyvo rugsėjo 18 d. ryto ieškojo decentralizuoto banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajos sprendimo pasitelkiant „blockchain“ technologiją.

Renginiui įsibėgėjus, prizai bus įteikti fotografijų konkurso „#summerSWITCH!“ ir iš Vilniaus į Kauną riedėjusio #SWITCH! traukinio protmūšio nugalėtojams. Šiuo traukiniu į renginį nemokamai keliavo 134 konkurso būdu atrinkti laimingieji, kurie kelionės metu dalyvavo specialiame protmūšyje.

Protmūšio nugalėtojams atiteks kelionė į Briuselyje įsikūrusį Europos Parlamentą, kuriame bus galima ne tik pamatyti Europos Sąjungos institucijų darbą, bet ir sužinoti, kokiu technologinės raidos keliu eina Europa. Tuo tarpu pirmą vietą iškovojęs „#summerSWITCH!“dalyvis bus apdovanotas dronu.

Dar viena šių metų #SWITCH! programos naujovė yra unikalus projektas #SWITCH! Mokslo mugė. Joje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatinėja su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas.

Šia muge #SWITCH! rengėjai siekia atkreipti moksleivių dėmesį į darbo rinkoje itin paklausias technologijų specialybes ir išsklaidyti stereotipus, kad šio tipo profesija yra skirta tik siauram ratui jaunuolių. Mugėje lankytojai gali pabendrauti su Vilniaus Kolegijos, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto, Robotikos akademijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kazimiero Simonavičiaus universiteto bei Code academy atstovais.

Na, o prie technologijų savo rankomis norintiems prisiliesti dalyviams #SWITCH! siūlo užsukti į technologijų erdvę. Čia galima virtualiojoje realybėje skristi parasparniu, išbandyti 3D spausdintuvą ir technologijų pabėgimo kambarį, išmokti skraidinti droną bei sudalyvauti robotų kovose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi