Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.09.13 16:32

Vilniuje – pirmasis Šiaurės Europoje nuotolinių kibernetinio saugumo pratybų centras

ELTA 2017.09.13 16:32

Vilniuje atidarytas pirmasis Lietuvoje ir Šiaurės Europoje nuotolinių kibernetinio saugumo pratybų centras „CyberGym“. 

Kibernetinio saugumo pratybų centro specializuotų mokymų išskirtinumas – inscenizuojamos kibernetinės atakos, realistiškai atkuriančios grėsmes, kurios kyla konkrečiai įmonei ar veiklos sektoriui. Pratybų metu daug dėmesio skiriama taktikos ir veiksmų efektyvumo analizei, kad mokymai būtų maksimaliai naudingi visų sričių specialistams – nuo IT specialisto iki vadovo. Lietuvoje taip pat bus pasiūlyta mokymo programa „From Zero To Hero“, kurios tikslas – paruošti kibernetinio saugumo komandą įmonės ar organizacijos viduje nuo nulio. 

„Telia“ turima šviesolaidinio ir mobiliojo tinklo infrastruktūra praleidžia daugiau kaip pusę Lietuvos interneto srauto, todėl kasdien susiduriame su įvairaus tipo bandymais pakenkti žmonėms ir verslui. Deja, 95 proc. visų saugumo incidentų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus kaltės. Todėl įmonės ir organizacijos privalo investuoti ne tik į technologijas, IT sprendimus, bet daug dėmesio skirti specialistų ugdymui, jų treniravimui“, – centro atidaryme sakė „Telia Lietuva“ Rizikų valdymo vadovas Vytautas Bučinskas. 

Pasak jo, tokio lygio pratybos kibernetinį saugumą Lietuvoje kelia į naują lygį. „Lietuvos kibernetinio saugumo indeksas, kurį matuoja Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga, yra žemas – Europos mastu esame 28 pozicijoje iš 43, o tai reiškia, kad esame lengvas taikinys. Norime šią situaciją keisti“, – sakė V. Bučinskas. 

„Plečiame veiklos geografiją, nes norime savo ekspertų kompetenciją ir patirtį kibernetinio saugumo srityje perduoti ir Lietuvai, ir kitoms Šiaurės Europos šalims. Šiais laikais, kai susiduriame su kompleksinėmis kibernetinėmis grėsmėmis, vien technologijų nebepakanka – žmonių žinios ir gebėjimai tampa kertiniu saugumo aspektu. Todėl, dirbdami kartu su „Telia Lietuva“, griausime mitą, kad kibernetinis saugumas yra tik IT specialistų reikalas, taip pat ugdysime naujas kompetencijas, kad Lietuvos verslas ir valstybinės institucijos būtų geriau pasiruošusios atremti naujus virtualaus pasaulio iššūkius“, – sakė Lietuvoje viešintis vienas iš „CyberGym“ įkūrėjų ir vadovas Ofiras Hasonas. 

Pratybų dalyviai yra mokomi apginti organizacijos sistemas: atpažinti įvairius kibernetinius išpuolius, realiu laiku imtis atsakomųjų veiksmų, neleidžiančių atakoms plisti, pritaikyti ir įvertinti turimas saugumo procedūras, krizių valdymo procesus, juos tobulinti ir stiprinti. 

Bendrovė „CyberGym“, kurios pagrindinė buveinė yra Izraelyje, įsteigta 2013 metais. Ji yra žinoma pasaulyje kaip kibernetinės gynybos sprendimų lyderė ir garsėja kibernetinio saugumo pratybomis, pritaikytomis įvairiems sektoriams (finansų, gamybos, telekomunikacijų ir pan.). „CyberGym“ nuotolinių kibernetinių saugumo pratybų centrai taip pat veikia Izraelyje, Čekijoje, Portugalijoje ir Australijoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą