Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.09.13 08:45

Trys astronautai pasiekė TKS, kur vykdys penkis mėnesius truksiančią misiją

BNS 2017.09.13 08:45

Du JAV astronautai ir rusų kosmonautas, naktį pakilę iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane, trečiadienį atskrido į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS), kur vykdys penkis mėnesius truksiančią misiją.

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ savo interneto svetainėje paskelbė, kad erdvėlaivis „Sojuz MS-06“ 2 val. 55 min. Grinvičo (5 val. 55 min. Lietuvos) laiku „sėkmingai prisijungė“ prie TKS.

Raketa „Sojuz“, kuria skrido Aleksandras Misurkinas iš „Roskosmos“, pirmą kartą į kosmosą išskridęs NASA astronautas Markas Vande Hei ir jo kolega veteranas Joe Acaba, iš Baikonuro pakilo, kaip buvo numatyta, antradienį 21 val. 17 min. Grinvičo (trečiadienį 0 val. 17 min. Lietuvos) laiku.

Trijulė prisidės prie orbitinėje laboratorijoje jau esančių Paolo Nespoli iš Italijos, Sergejaus Riazanskio iš Rusijos ir Randy Bresniko iš JAV.

Šis startas žymi pirmą kartą nuo 2010 metų birželio, kai du JAV astronautai iš Baikonuro drauge išskrido į misiją TKS.

NASA savo pilotuojamus skrydžius į TKS sustabdė 2011 metais, bet neseniai ėmėsi didinti savo įgulos kosmoso stotyje narių skaičių, nes Rusija pagal pernai paskelbtas taupymo priemones mažina savo narių skaičių.

50 metų J. Acaba per dvi ankstesnes misijas kosmose yra praleidęs beveik 138 dienas, o 50 metų M. Vande Hei prieš tapdamas astronautu tarnavo Irake. 39 metų A. Misurkinas, kuris pradeda savo antrą misiją TKS, taip pat yra buvęs kariškis.

TKS aplink Žemę skrieja maždaug 400 km aukštyje ir vieną ratą aplink mūsų planetą apsuka per pusantros valandos, maždaug 28 tūkst. km per val. greičiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi