Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.09.13 08:59

„Apple“ žada su „iPhone X“ diktuoti ateinančio dešimtmečio madas

15min.lt 2017.09.13 08:59

Antradienį įmonė „Apple“ pirmą kartą iš savo naujosios būstinės pristatė jubiliejinius „iPhone“ įrenginius – pirmasis „iPhone“ dar Steve'o Jobso buvo pristatytas 2007 metų sausio 9 dieną. 

Simboliška, kad jubiliejinis telefonas bus pristatomas velionio „Apple“ įkūrėjo S. Jobso garbei pavadintame teatre – atviroje erdvėje naujojoje „Apple“ būstinėje, prie kurios projektavimo aktyviai prisidėjo pats S. Jobsas.

Pristatymas

Pirmasis į naujojo teatro sceną žengęs „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas savo kalbą pradėjo nostalgiškomis nuotaikomis ir prisiminimais apie Steve'ą Jobsą – žmogų, kuris tapo „Apple“ DNR dalimi, žmogumi, kurio svarbiausias darbas buvo ne koks nors konkretus produktas, o pati „Apple“ bendrovė.

Susirinkusiems žurnalistams rodomos S. Jobso nuotraukos. „Steve'o vizija kuriant „Apple“ parką buvo sukurti nuostabią ateities darbo vietą, kurioje dizaineriai ir inžinieriai kartu kurtų naujas „Apple“ produktų kartas, kurios keistų pasaulį“, – sakė T. Cookas.

Jo vietą ant scenos užėmusi „Apple“ mažmeninės prekybos vadovė Angela Ahrendt papasakojo apie besikeičiančią „Apple“ parduotuvių koncepciją – nuo šiol šios kai kurios parduotuvės bus transformuojamos iš „Apple Store“, į „Apple Town Square“ – savotiškas miesto aikštes, kur žmonės susirenka ne pirkti „Apple“ produktų, o pabendrauti, sužinoti ką nors naujo, tiesiog gerai praleisti laiką. A. Ahrendt pasakoja apie planus pertvarkyti konkrečias parduotuves – Los Andžele, Niujorke, Čikagoje, Paryžiuje, Milane, kituose miestuose. Jos bus gerokai išplėstos ir išgražintos.

„Apple Watch Series 3“

Vėl ant scenos grįžęs T.Cookas naujų gaminių pristatymus pradėjo nuo „Apple Watch“ ir pareiškė, kad jų gaminamas išmanusis laikrodis dabar yra pats populiariausias laikrodis pasaulyje, aplenkęs ir „Rolex“, šiuo laikrodžiu yra patenkinti 97 proc. vartotojų.

Atnaujintame laikrodyje bus papildytos „Apple Watch“ programinės ir techninės laikrodžio funkcijos – jis bus pritaikytas stebėti intensyvaus sportavimo intervalams, nuo šiol juo savo aktyvumą galės matuoti ir plaukikai.

Patobulintas laikrodžio širdies ritmo matuoklis (įmonės atstovai tikina, kad šiandien tai yra pats populiariausias širdies ritmo matuoklis pasaulyje) – jis analizuos širdies ritmą visą laiką ir įspės vartotoją, kai jo širdies ritmas netikėtai išaugs ne sportavimo metu. Kas įdomiausia – šiuo laikrodžiu bus galima užfiksuoti ir įspėti vartotoją apie širdies aritmijas, tokias, kaip prieširdžio virpėjimas – dažnai sunkiai diagnozuojama būklė, galinti sukelti labai liūdnas pasekmes.

Naujajame laikrodyje – „Apple Watch Series 3“ – bus palaikoma mobiliojo ryšio funkcija, tad išsirengus pabėgioti nebereikės su savimi imti telefono. Antenos funkciją atlieka pats laikrodžio ekranas. Įmontuotas dviejų branduolių procesorius. „Siri“ skaitmeninis asistentas išmokytas kalbėtis su vartotoju, kad nereikėtų žiūrėti į ekraną. Vietoj įprastinės SIM kortelės šiame telefone bus naudojama elektroninė SIM kortelė – kur kas mažesnė už įprastines plastikines, todėl įrenginio matmenys visiškai nepasikeitė.

Naujajame laikrodyje taip pat įmontuotas barometro pagrindo aukščio matuoklis. Laikrodžio akumuliatoriaus talpos pakanka parai darbo. Laikrodžiai be mobiliojo ryšio kainuos apie 330 JAV dolerių, su mobiliuoju ryšiu – 400 dolerių.

Pirmosios kartos laikrodžiai atpiginti iki 250 JAV dolerių. Apie antrosios kartos laikrodžių likimą nė žodžio, tad nežinia, ar jų gamyba ir prekyba bus nutraukta, ar tiesiog nesikeis kainos.

„Apple TV“

„Apple“ patobulino ir televizijos priedėlį – dabar jis galės transliuoti 4K raiškos, HDR kokybės vaizdą, be to, „Apple“ užmezgė naujų partnerysčių su turinio – sporto, naujienų, pramogų – teikėjais, kurie savo turinį tiekia per „Apple TV“ programėlę. Įdomu tai, kad per televizijos priedėlį bus galima ir žaisti nesudėtingus, tačiau vizualiai fantastiškai patrauklius žaidimus, tokius kaip „Sky“, kuris buvo pademonstruotas pristatymo metu.

Kita stotelė – „iPhone“

„Joks kitas įrenginys nepaveikė kasdienio žmonių gyvenimo, neįdavė tiek galios į jų rankas, kaip „iPhone“. Pirmasis „iPhone“ visiems laikams pakeitė, kaip bendraujame su technologijomis, nes pasiūlė „multitouch“ technologiją“, – sakė ant scenos grįžęs Timas Cookas.

„iPhone 8“, anot T. Cooko, yra milžiniškas technologijų žingsnis į priekį. Jo vietą ant scenos užėmęs Philas Schilleris. Anot jo, telefono korpusas pagamintas iš kosminėms technologijoms naudojamo aliuminio lydinio, septynių sluoksnių spalvų apdorojimo procesas atkuria pačias tiksliausias spalvas, o plienu sustiprintas stiklas, bent jau pristatytojų teigimu, yra pats atspariausias sudužimams iš visų telefonų. Stiklas dengs ir galinę telefono sienelę.

„iPhone 8“, kaip ir dabartinės kartos telefonai, bus dviejų skirtingų dydžių – įprastinio (ekrano įstrižainė 4,7 colio) ir „Plus“ dydžio (pastarajame sumontuota dviguba kamera, o ekrano įstrižainė – 5,5 colio). Išoriškai nedaug nuo „iPhone 7“ besiskiriantys įrenginiai bus trijų spalvų – sidabrinės, kosminės pilkos ir auksinės. Telefono ekranas yra apribotas ganėtinai storų rėmelių, ypač, kaip įprasta, viršuje ir apačioje – šis plotas bent jau iš dalies panaudotas stereo garsiakalbiams, kurie atkuria 25 prod. daugiau garso nei „iPhone 7“. Telefonuose yra naujas „A11 Bionic“ procesorius su 6 branduoliais, vykdančiais 64 bitų instrukcijas bei sudarytas iš 4,3 mlrd. tranzistorių.

Šis procesorius ankstesniąją „A10“ kartą lenkia 25 procentais kuomet veikia „našieji“ procesoriai ir 70 proc., kuomet įdarbinami „efektyvieji“ procesoriai.

Patobulinta telefono kamera: mažesniajame telefone naudojamas 12 MP jutiklis, registruojantis 83 proc. daugiau šviesos ir efektyviau panaudojantis akumuliatoriaus energiją, be to, šioje kameroje atsirado ir optinis vaizdo stabilizavimas. Pagrindinė „iPhone 8 Plus“ kameros naujovė – nauji jutikliai ir nauji objektyvai.

Telefonuose atsirado ir universali belaidžio įkrovimo technologija „Qi“.

Mažasis „iPhone 8“ kainuos nuo 700 JAV dolerių (yra du telefono variantai su 64 arba 256 GB vidinės atminties). „iPhone 8 Plus“ kainuos nuo 800 JAV dolerių ir taip pat pasiūlys du tokius pačius atminties kiekio variantus.

Dar vienas dalykas

„Apple“ be reikalo šia fraze, kurią prieš pačius netikėčiausius ir svarbiausius naujų produktų pristatymus panaudodavo Steve'as Jobsas, nesimėto. O šiemet „dar vienu dalyku, lemsiančiu ateinančio dešimtmečio technologijų madas“, tapo „iPhone X“, kurio 2436 x 1125 taškų raiškos, 5,8 colių įstrižainės „Super Retina“ ekrano neriboja rėmeliai. Visiškai. Fantastiška išvaizda.

Dėl visą priekinę sienelę užimančio ekrano nebeliko „Namų“ mygtuko – vietoj jo naudojamas perbraukimas pirštu nuo ekrano apačios į viršų. Ir šis judesys galios visose „iPhone“ programėlėse, kur iki šiol naudotas „Namų“ mygtukas. „iPhone X“ telefone įdiegta „FaceID“ technologija, atpažįstanti vartotoją iš veido – pritaikyta daugybė gudrybių, apsaugančių nuo bandymų šią technologiją apmulkinti, bet tuo pačiu naudojami mašininio mokymosi algoritmai, kurie patikimai atpažįsta naudotoją keičiantis jo išvaizdai, tarkime, pasikeitus šukuosenai.

Anot „Apple“ vadovų, tikimybė, kad šis atpažinimo būdas klaidingai atpažins ne tą žmogų kaip tikrąjį savininką yra 1 iš milijono – tai yra kur kas saugiau už telefono užrakinimą piršto atspaudu (klaidos tikimybė – 1 iš 50 000).

Dar viena unikali „iPhone X“ funkcija, atsiradusi dėl tos pačios veido atpažinimo technologijos – animuoti emodžiai (veidukai, pokalbių programėlėse naudojami tam tikroms emocijoms išreikšti) – šie naujieji emodžiai, kuriuos „Apple“ pakrikštijo „animodžiais“, veido išraiškas skolinasi iš telefonu besinaudojančio vartotojo: telefonas stebi veido raumenų judesius ir bando juos atkartoti animuotuose emodžiuose. Panašu, kad naujieji animodžiai negrįžtamai pakeis susirašinėjimų madas – atrodo neįtikėtinai smagiai, o realizacija, kaip ir įprasta „Apple“ (na, bent jau kol tai pristatymas, o ne realaus naudojimo aplinka) yra nepriekaištinga. Pasiruoškite - dabar visur matysite judančius ir kalbančius kakučius (tokios formos yra vienas iš animodžių).

Kaip didelė naujovė pristatomas ir kai kuriems „Android“ įrenginiams jau seniai pažįstamas belaidis įkrovimas naudojant atvirą „Qi“ standartą. Žinoma, „Apple“ tam pristatė savo belaidį kroviklį – „AirPower“.

Telefono nugarėlėje yra dviguba kamera su dviem 12 MP raiškos jutikliais ir skirtingais f/1,8 ir f/2,4 diafragmos objektyvais. Abu objektyvai aprūpinti optinio vaizdo stabilizavimo sistema. Telefonai, kurių bus du variantai (su 64 ir 256 GB vidinės atminties) kainuos nuo 1000 JAV dolerių.

Telefono išankstiniai užsakymai bus priimami nuo spalio 27 d., prekyba prasidės lapkričio 2 d. Tiesa, datos galioja JAV ir kai kurioms kitoms didžiosioms rinkoms, kol kas informacijos apie įrenginių prieinamumą Lietuvoje nėra.

Viso pristatymo vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi