Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.09.02 14:05

D. Trumpas siūlo į NASA vadovo postą buvusį aviatorių J. Bridenstine`ą

BNS 2017.09.02 14:05

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paskelbė, kad planuoja į kosmoso agentūros NASA vadovo postą paskirti buvusį karinių jūrų pajėgų aviatorių ir respublikonų kongresmeną Jamesą Bridenstine`ą.

JAV rinkiminės kampanijos metu D. Trumpas rėmęs 42 metų J. Bridenstine`as jau ilgai laikomas favoritu tapti Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos vadovu.

Tačiau jo nominacija susilaukė dviejų Floridos senatorių kritikos: jiems kilo abejonių dėl Oklahomos atstovo kvalifikacijų vadovauti šiai sudėtingai ir išskirtinai techninio pobūdžio agentūrai.

Aukšto rango demokratas senatorius Billas Nelsonas, NASA prižiūrinčio komiteto narys, naujienų tinklalapiui „Politico“ sakė, kad naujasis agentūros vadovas turėtų būti „kosmoso srities profesionalas, o ne politikas“.

Kitas Floridos valstijos senatorius respublikonas Marco Rubio sakė, kad sprendimas vadovu skirti J. Bridenstine`ą „gali būti pražūtingas kosmoso programai“.

„Nenorėčiau, kad administracijos darbui trukdytų šališkumo klausimai, politiniai nesutarimai, praeities balsavimai ar pasisakymai. Agentūra negali to sau leisti ir negali sau leisti įsivelti į polemiką“, – „Politico“ sakė M. Rubio.

Į Kongresą J. Bridenstine`as išrinktas 2012 metais ir yra Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto bei Mokslo, kosmoso ir technologijų komiteto narys.

Profesinis leidinys „SpaceNews“ skelbia, kad J. Bridenstine`as uoliai remia siekį privačiam sektoriui suteikti svarbesnį vaidmenį tiriant kosmosą.

J. Bridenstine`as, wikipedia.org nuotr.

NASA užsiima įvairiomis kosmoso tyrimų sritimis, įskaitant Žemės stebėjimą iš kosmoso, taip pat kuria naujus JAV erdvėlaivius ir kitus kosminius aparatus.

Užbaigus daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programą, JAV astronautus į Tarptautinė kosminę stotį (TKS) skraidina Rusijos erdvėlaiviai.

Šiuo metu NASA kuria naujos kartos raketas nešėjas ir pilotuojamą kapsulę, kuria astronautus būtų galima skraidinti į Marsą ir toliau.

Tačiau NASA konkuruoja su tokiais milijardieriais kaip elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas ir Elonas Muskas, bendrovių „SpaceX“ ir „Tesla“ savininkas.

NASA siūlomas biudžetas 2018 metams yra apie 19 milijardų JAV dolerių.

J. Bridenstine`as daugiausiai patirties sukaupė kariuomenėje. Jis pilotuodavo lėktuvus per kovines misijas Irake ir Afganistane, taip pat būdamas dalyvavo kovos su narkotikais misijose Centrinėje ir Pietų Amerikoje, kai buvo karinių jūrų pajėgų rezervo narys.

Kongresmenas anksčiau taip pat dirbo Talsos oro ir kosmoso muziejaus planetariumo vykdomuoju direktoriumi ir tebėra Oklahomos nacionalinės gvardijos oro pajėgų narys.

J. Bridenstine`as yra baigęs Raiso ir Kornelio universitetus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi