Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Vitaminas C naikina vaistams atsparius tuberkuliozės sukėlėjus

ELTA2015.09.08 13:45

Netikėtas JAV mokslininkų atradimas teikia vilties, kad bus galima išgydyti pavojingą ligą – vaistams atsparią tuberkuliozę, praneša BBC.  

Netikėtas JAV mokslininkų atradimas teikia vilties, kad bus galima išgydyti pavojingą ligą – vaistams atsparią tuberkuliozę, praneša BBC.

Apskaičiuota, kad pasaulyje vaistams atsparia tuberkuliozės atmaina serga apie 650 tūkst. žmonių. Privataus Ješivos universiteto Niujorke mokslininkai pastebėjo, kad per laboratorinius tyrimus vitaminas C veikia kaip reduktorius, dėl kurio susidaro aktyvaus deguonies atomai, vadinami laisvaisiais radikalais. Šie laisvieji radikalai naikina net tas tuberkuliozės bakterijų atmainas, kurios yra atsparios antibiotikams. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Nature Communications“.

Tyrimo vadovas dr. Williamas Jacobsas sakė, kad kol kas nežinoma, ar šis metodas veiks ne tik laboratorijoje, bet tiks žmonėms ir gyvūnams gydyti.

Vis dėlto atradimas teikia vilties, nes vitaminas C yra nebrangus ir ypač saugus vartoti net didelėmis dozėmis. Manoma, kad vitaminą C būtų galima vartoti kartu su įprastais vaistais nuo tuberkuliozės arba sukurti tokius vaistus, kurie būtų adekvatūs vitamino C poveikiui ligos sukėlėjams.         

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.